<b>نکات کاربردی برای خرید لوستر</b>

1398/02/23

نکات کاربردی برای خرید لوستر
در این محتوا ابتدا درباره لوستر و انواع آن و سپس درباره لوستر چوبی که شیک‌ترین نوع لوستر ها است، بحث شده است.
به گزارش دنیای لوازم خانگی، همچنین ویژگی انواع لوسترها ذکر شده و در آخر هم چند نکته کاربردی در هنگام خرید لوستر گفته شده است تا مشتری در هنگام خرید دچار مشکل نشود.

لوستر

در سال‌های دور برای روشنایی از لامپ‌های ساده استفاده می‌شد ولی امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی برای روشنایی محیط از لوستر استفاده می‌کنند تا علاوه بر روشنایی، زیبایی و جلوه خاصی به محیط بدهد. لوستر یک لغت فرانسوی و به معنی نور افشان و یا چلچراغ نیز معروف است.

لوستر از بهم پیوستن چندین لامپ با طراحی خاص در کنار یکدیگر ساخته می‌شود. همچنین لوستر جزئی از دکوراسیون خانه بوده و می‌توان با انتخاب صحیح نوع و مدل لوستر، جلوه خاصی به فضا بخشید.

لوسترها دارای مدل‌های متنوع و سایزهای مختلفی از جمله لوستر چوبی، لوستر برنجی، لوسترکریستالی و … هستند. در جهان امروز از لوستر بیشتر در رستوران‌ها، خانه‌های بزرگ و… استفاده می‌شود و اهمیت استفاده از آنها در مرتبه‌ی اول برای جلوه بخشیدن و شیک نشان دادن فضا و در مرتبه‌ی بعد از آن به عنوان روشنایی است.

انواع لوستر


لوسترها به دو دسته مدرن و سنتی تقسیم می‌شوند که هر دسته شامل انواع مختلفی مانند لوستر شاخه‌ای، لوستر ایستاده و دیواری، لوستر آویز می‌شود.

لوستر چوبی


لوسترها از جنس‌های مختلفی مانند چوب، برنج، استیل و … ساخته می‌شوند. لوستر چوبی جلوه و زیبایی بیشتری نسبت به سایر لوسترها دارد و از همین جهت این نوع لوسترها از محبوبیت بیشتری برخوردار هستند. لوستر چوبی از چوب روس ساخته می‌شود که دوام و کیفیت بسیار زیادی دارد.

لوستر چوبی دارای تنوع رنگ از جمله رنگ‌های فندقی، شیری و … دارد. لوسترهای چوبی می‌توانند تک شاخه یا چند شاخه بسته به فضای محیط انتخاب شوند. لوستر چوبی به دلیل وزن کمتر نسبت به مدل‌های برنجی، استیل و… از محبوبیت بیشتری برخوردار است و برای جاهایی که سقف تحمل وزن زیاد را ندارد، استفاده از این لوسترها بسیار مناسب است.

لوسترهای چوبی دارای سر پیج‌های با جنس عالی هستن و انواع لامپ را متناسب با مقدار نور دهی و سلیقه مشتری می‌توان به آنها متصل نمود.

خرید لوستر

در هنگام خرید لوستر باید به نکاتی توجه کنیم تا بتوانیم لوستر مناسب با فضای مورد نظر را خریداری کنیم.

سایز و تعداد لوستر

در هنگام خرید لوستر باید به این نکته توجه داشته باشیم که آیا لوستری که انتخاب کرده ایم روشنایی کافی را برای فضای مورد نظر دارد یا خیر؟

لوسترها از نظر شاخه دارای تنوع زیادی هستند و بر روی هر شاخه یک سرپیچ متصل است. پس باید دقت کنیم که تعداد شاخه لوستر متناسب با فضای محیط باشد. همچنین اگر فضای مورد نظر بزرگ باشد باید چندین لوستر در آنجا قرار گیرد تا بتواند روشنایی فضا را تأمین کند.

طرح و رنگ لوستر

طرح و رنگ لوستر باید متناسب با دکوراسیون محیط باشد و نباید با آن متضاد باشد. برای مثال در خانه‌ای که دکوراسیون آن مدرن است اگر از لوستر طرح کلاسیک استفاده نمائیم، جلوه بدی به فضا می‌دهد و ناهماهنگی آن با فضا به شدت مشخص می‌شود به این دلیل طرح و رنگ لوستر در هنگام خرید از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. پس در هنگام خرید لوستر یادمان باشد که طرح متناسب با محیط را انتخاب نمائیم.

مدل لوستر
لوستر دارای مدل‌های مختلفی از جمله آویز، شاخه‌ای، دیواری، ایستاده و … است. در هنگام خرید لوستر باید به این نکته توجه کرد که لوستر مورد نظر متناسب با چیدمان دکوراسیون و نوع نیازی که به آن داریم، انتخاب گردد.

مهر