<b>راهنمای خرید تشک مناسب</b>

1398/03/05

راهنمای خرید تشک مناسب
تشک یکی از وسایل بسیار مهمی است که باید برای خرید آن وسواس بسیاری به خرج دهید.
به گزارش دنیای لوازم خانگی، از آنجایی که انسان‌ها به طور متوسط ۸ ساعت در روز را به خواب و استراحت اختصاص می‌دهند پس باید تشکی را خریداری کنند که سلامت آن‌ها را تأمین کند.

راهنما خرید تشک

هر شخص باید با توجه به وزن و قد خود تشک خریداری کند در غیر این صورت خرید تشک نامناسب ممکن است به کمر و و گردنش صدمه وارد کند.

برخی از افراد گمان می‌کنند هر چه تشک نرم‌تر باشد کیفیت بهتری دارد و روی آن خواب آرام تری را می‌توانند تجربه کنند. این تصور اشتباه است و به طور کلی باید بدانید که تشک خیلی نرم یا خیلی سفت به یک اندازه به شما آسیب می‌رسانند. سعی کنید تشکی خریداری کنید که از گردن و کمر شما حمایت کرده و از نظر ارگونومیکی بدن شما را در بهترین حالت قرار دهد.

شاید شما هم نسبت به خرید تشک ایرانی یا خارجی مردد شده باشید، با وجود کیفیت بالا محصولات خارجی باید بدانید که شرکت‌های تولید تشک داخلی نیز تشک‌هایی باکیفیت و با استاندارد جهانی تولید می‌کنند، پس می‌توانید به‌راحتی به آن‌ها اعتماد کنید.

در نهایت تشکی با ارتفاع مناسب خریداری کنید، ارتفاع تشک را به نسبت تاج تخت اندازه بگیرید و از خرید تشک با ارتفاع زیاد خودداری کنید ارتفاع تأثیری در کیفیت نمی‌گذارد.

انواع تشک

برای آنکه تشک مناسب خود را خریداری کنید باید ابتدا انواع تشک را بشناسید.

تشک‌های فنری

تشک‌های فنری متصل، این تشک‌ها طوری طراحی شده‌اند که فنرهای آن‌ها کاملاً به هم متصل است. تشک‌های فنری به نرمی و راحتی معروف هستند و کسانی که مشکلات مفصلی ندارند می‌توانند از آن به‌راحتی استفاده کرده و خواب آرامی را تجربه کنند.

این تشک‌ها برای افرادی که می‌خواهند به‌صورت مشترک روی یک تخت بخوابند توصیه نمی‌شوند؛ چرا که فشار وزن یکی از آن‌ها باعث حرکت قسمت دیگر تشک می‌شود. علاوه بر آن ممکن است بعد از مدتی استفاده، فنرها تغییر شکل داده و باهم اصطکاک ایجاد کنند که این موضوع نیز باعث ایجاد سرو صدا می‌شود.

تشک‌های فنری منفصل، تشک‌هایی هستند که فنرهای بکار در آن‌ها با فاصله از هم تعبیه شده‌اند در نتیجه این تشک‌ها معایب تشک‌های فنری متصل را ندارند.

جدا بودن فنرها از هم باعث افزایش خاصیت ارگونومیکی و حمایت بیشتر از گردن و ستون فقرات فرد می‌شود از این رو این تشک‌ها از نظر طبی بسیار بهتر هستند. همچنین به علت جریان یافتن هوا در داخل تشک این تشک‌ها ضد حساسیت و آنتی باکتریال هستند.

تشک مموری فوم

مموری فوم، نوعی فوم است که با حرارت و فشار وارد شده تغیر شکل می‌دهد.

این ویژگی باعث می‌شود فوم به نسبت مدل بدن شما حالت گرفته و از ستون فقرات و گردن شما محافظت کند، همچنین این ویژگی خون‌رسانی به اندام‌های بدن را نیز راحت‌تر می‌کند.

نکته دیگر اینکه در مدل دونفره این تشک هم به مانند تشک فنر منفصل با حرکت در بخشی از تشک در سایر بخش‌ها احساس نمی‌شود.

تشک بادی

تشک‌های بادی به‌راحتی قابل‌جابه‌جایی بوده و توسط یک پمپ بادی پر می‌شوند. این تشک‌ها به شما امکان می‌دهد تا با کم و زیاد کردن میزان هوا داخل آن سفتی و نرمی آن را تنظیم کنید. تشک‌های بادی برخلاف سایر تشک‌ها به خاطر داشتن تهویه هوا در فصل گرما شما را اذیت نکرده و خواب راحتی را برای شما به ارمغان می‌آورند.

تشک‌های آبی

تشک‌های آبی تشک‌هایی هستند که داخل آن‌ها علاوه بر فوم آب نیز وجود دارد، آب خاصیت درمانی دارد و این تشک‌ها برای کسانی که کمردرد و گرفتگی عضلات دارند بسیار مفید است و نکته‌ی دیگر اینکه شما می‌توانید دما این تشک‌ها را تنظیم کرده و در صورتی که مثلاً درد بیشتر دارد از خوابیدن روی تشک گرم لذت ببرید.

تشک لاتکس

تشک لاتکس مثل تشک‌های معمولی است با این تفاوت که در آن از لاتکس استفاده شده است. لاتکس کارایی شبیه مموری فوم دارد با این تفاوت که از مموری فوم انعطاف بیشتری داشته و بهتر است.

تشک نوزادی پسر و دختر

یکی از وسایل مهم و ضروری در سیسمونی تشک و لحاف نوزاد است برای خرید این وسایل باید حساسیت زیادی به خرج دهید پارچه روکش آن‌ها باید بسیار نرم بوده و تشک نوزاد سفت باشد تا نوزاد در آن فرو نرود هم چنین پتو او باید بسیار سبک باشد.

خرید تشک یک‌نفره

تشک‌های یک‌نفره ابعادی بین ۲۰۰*۹۰ تا ۲۰۰*۱۲۰ دارند. برای خرید تشک یک‌نفره باید به وزن و وضعیت سلامتیان توجه کنید تا ببینید بین تشک‌هایی که در بالا عنوان کردیم کدام مدل برای شما مناسب‌تر است.

خرید تشک دونفره

اگر قصد خرید تشک دونفره را دارید سعی کنید از تشک‌هایی که فشار را به بخش‌های دیگر منتقل نمی‌کنند مثل تشک فنری منفصل یا مموری فوم خریداری کنید.

خرید تشک ارزان

کیفیت و قیمت رابطه مستقیمی دارند اگر قصد خرید تشک را دارید بهتر است ارزانی را از ذهن خود دور کنید در عوض یک تشک با کیفیت خریداری کنید تا سلامتی‌تان حفظ شود.

تشک رویال

شرکت تولیدکننده تشک رویال یکی از شرکت‌های قدیمی تولید تشک در ایران می‌باشد. این شرکت انواع تشک‌های گفته‌شده را در بالاترین کیفیت تولید می‌کند و شما می‌توانید محصولات آن را از نمایندگی‌ها در شهر محل سکونتتان یا سایت‌های موجود در اینترنت خریداری کنید.

قیمت تشک ترکیه‌ای

تشک‌های ترکیه‌ای کیفیت بسیار بالایی دارند و خوابی آرام را برای شما به ارمغان می‌آورند اما این روزها قیمت این تشک‌ها بسیار بالا رفته و خرید آن‌ها به‌صرفه نیست.