خانه هنرمندان صنایع دستی آستارا دایرشد

1398/02/25

خانه هنرمندان صنایع دستی آستارا دایرشد
سرپرست اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آستارا از راه اندازی خانه هنرمندان صنایع دستی این شهرستان با هدف حمایت و ساماندهی فعالان این رشته و ایجاد نمایشگاه دائمی خبر داد.
به گزارش دنیای لوازم خانگی، پردل امیری نژاد در اختتامیه نمایشگاه صنایع دستی در موسسه آموزشی دارالفنون آستارا گفت: خانه هنرمندان به مساحت 80 متر مربع در طبقه نخست اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری دایر شد و هنرمندان برای برند سازی آثار خود، به تولید انبوه طرح های بومی اقدام کنند.

وی اضافه کرد: راه اندازی شرکت تعاونی هنرمندان صنایع دستی برای حمایت مالی از آنها پیگیری می شود و فعالان این حوزه در آن عضو شوند.

امیری نژاد بیان کرد: در اواخر خرداد ماه نمایشگاه های صنایع دستی در نقاط پرتردد آستارا برای معرفی فرهنگ این شهرستان راه اندازی خواهد شود.

نمایشگاه صنایع سفال، گلیم، عروسک بافی، آینه کاری و لباس محلی 30 هنرمند به مدت 10 روز در موسسه آموزشی دارالفنون آستارا دایر شده بود.

شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان واقع شده است و یک هزار هنرمند صنایع دستی در آن فعال هستند.

بانوان علاقه مند به حرفه خیاطی در آستارا آموزش دیدند

دوره آموزش تکمیلی خیاطی، با شرکت بانوان علاقه مند به اشتغال در این رشته، در مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهید اشجعی آستارا برگزار شد.

مدیر مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهید اشجعی آستارا گفت: 16 نفر در این دوره آموزشی یک روزه شرکت کردند و طراحی روی پارچه از برنامه های آموزشی آنها بود.

بهبود معاشکار افزود: نظیر این دوره ها برای جوانان 18 سال به بالا برگزار می شود و هدف از آموزش ها، مهارت آموزی و ترویج اشتغال و درآمدزایی برای علاقه مندان است.

وی اظهار کرد: برخی از مسئولان دستگاه ها و نهادهای آستارا از این دوره آموزشی بازدید و برای معرفی همکاران خود جهت بهره مندی از دوره ها اعلام آمادگی کردند.

مدیر مرکز آموزش فنی و حرفه ای آستارا افزود: از 32 موسسه کارآموزی غیردولتی یا آزاد دارای مجوز در این شهرستان، 23 موسسه فعال است و برای رونق گردشگری در آستارا، ایجاد رشته های مرتبط پیگیری می شود.

معاشکار گفت: مرکز آموزش فنی و حرفه ای آستارا فعالیت خود را از سال 76 آغاز کرد و 410 نفر در رشته های مختلف آن آموزش می بینند.

ایرنا

برچسب ها:

صنایع دستی