حمایت از افراد دارای ایده‌ نو در حوزه فرش

1398/03/16

رئیس مرکز ملی فرش مطرح کرد
حمایت از افراد دارای ایده‌ نو در حوزه فرش
رئیس مرکز ملی فرش گفت: در سال جاری از طرح‌هایی که به توسعه فرش دستباف کنند حمایت می‌کنیم.
به گزارش دنیای لوازم خانگی، فرشته دستپاک از حمایت افراد دارای ایده‌های نو در حوزه فرش خبر داد و اظهار کرد: در سال جاری از طرح‌هایی که به توسعه فرش دستباف کنند حمایت می‌کنیم.

رئیس مرکز ملی فرش با اشاره به ویژگی‌های فرش ایرانی، افزود: ویژگی فرش ایرانی منحصر به فرد است به نوعی که رنگ و الیاف آن همه طبیعی است و نقش‌های بافته شده نیز براساس ذهنیت افراد هر منطقه بر روی فرش‌ها نقش بسته است.

وی درباره افزایش بازار‌های صادراتی گفت: نمایشگاه‌ها یکی از بزرگترین فرصت‌های است که فرش دستباف ایران بیش از پیش می‌تواند با حضور در آن‌ها خود را به دنیا بشناسد.

وی افزود: حضور در نمایشگاه‌های داخلی و خارجی به عنوان بزرگترین جایگاه تبلیغاتی فرش دستباف باید بسیار قوی‌تر باشد اما، در حال حاضر روز به روز از میزان حضور در نمایشگاه‌ها به دلیل مشکلات اقتصادی کمرنگ شده است.

دستپاک با اشاره به ثبت جهانی مناطق فرش کشور خاطرنشان کرد: ۵۳ منطقه فرش در کشور ثبت ملی شده که به دنبال ثبت جهانی این تعداد نیز هستیم.

وی درباره تعداد قالیبافان افزود: در حال حاضر آمار دقیقی از تعداد قالیبافان وجود ندارد، اما با طرح بیمه قالیبافان که امسال در دستور کار قرار دارد آمار دقیق مشخص می‌شود.

رئیس مرکز ملی فرش بر ضرورت شناسنامه دار شدن فرش ایرانی تاکید کرد و گفت: با توجه به اینکه بسیاری از کشور‌ها فرش‌های خود را با نام فرش ایرانی صادر می‌کنند بنابراین شناسنامه دار کردن فرش ایرانی از ضروریات است.

میزان

برچسب ها:

فرش ،ایده ،طرح ،دستباف 
نظرات کاربران
نام
ایمیل
نظر شما