توصیه‌های ایمنی برای استفاده از کولر

1398/03/18

با فرا رسیدن فصل گرما؛
توصیه‌های ایمنی برای استفاده از کولر
با توجه به فرا رسیدن فصل گرما و استفاده از کولر‌های آبی شهروندان به منظور پیشگیری از حوادث برق گرفتگی توصیه‌های ایمنی را جدی بگیرند.
به گزارش دنیای لوازم خانگی، مدیر دفتر ایمنی توزیع برق شیراز گفت: نصب و راه اندازی و سرویس کولر حتما توسط برقکار یا سرویس کار کولر که مهارت و تجهیزات لازم را دارد انجام گیرد و قبل از سرویس کردن کولر حتما برق آن قطع و بی برقی آن با فازمتر تست شود.

مصطفی رییسی افزود: مطمئن شوید در طول مدت سرویس کولر، برق آن به صورت ناخواسته وصل نشود و در مسیر سیم فاز کولر فیوز نصب شده باشد.

وی تصریح کرد: افراد متخصص باید مسیر انشعاب برق و سیم کشی و کابل‌های برق ورودی کولر را کنترل و از صحت مدار و سالم بودن کابل اطمینان حاصل کنند و چنانچه کابل و سیم‌ها بخاطر آسیب فیزیکی یا تابش خورشید فرسوده شده است حتما آن را تعویض و از پیچیدن نوار چسب به دور آن خودداری شود.

مدیر دفتر ایمنی توزیع برق شیراز ادامه داد: سیم ارت کولر به سیم ارت منزل متصل شود و از ریختن آب با استفاده از شیلنگ یا پارچ روی پوشال‌ها خودداری شوده چرا که ممکن است باعث برق گرفتگی شود.

رییسی اظهارداشت: قبل از هر بار دست زدن به بدنه کولر برق آن باید قطع و برای اطمینان از بی برقی با فازمتر تست شود و تحت هیچ شرایطی نباید ترمینال کولر را با دست لمس کرد زیرا ممکن است برقدار باشد و باعث برق گرفتگی شود.

وی افزود: حتی برقکار یا سرویس کار کولر هم به تنهایی برای سرویس کولر مراجعه نکند و حتما یک نفر بزرگسال برای مراقبت همراه وی باشد.

مدیر دفتر ایمنی توزیع برق شیراز ادامه داد: احداث سیستم ارت موثر و نصب کلید محافظ جان در ساختمان می‌تواند تا حد زیادی از بروز حوادث برق گرفتگی جلوگیری کند.

صداوسیما

برچسب ها:

کولر ،ایمنی 
نظرات کاربران
نام
ایمیل
نظر شما