نیاز تبریز به نمایشگاه دائمی فرش

1398/03/20

نیاز تبریز به نمایشگاه دائمی فرش
معاون اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه تبریز ظرفیت ایجاد حراجی بین‎المللی فرش‌های آنتیک را دارد، تاکید کرد: حتی دولت نیز تبریز را به عنوان پایتخت جهانی فرش پذیرفته است، از این رو نمایشگاه دائمی فرش باید در این شهر برپا شود در کنار آن نمایشگاه‌های جانبی هم می‌توانند در سایر شهرها برپا شوند.
‌‌‌‌‌‌‌به گزارش دنیای لوازم خانگی، علی جهانگیری در حاشیه مراسم رونمایی از پوستر نخستین نمایشگاه بین‎المللی فرش «تبریز-ایران» اظهار کرد: امیدواریم همه مسئولان برای برپایی شایسته این نمایشگاه پای کار بیایند و حق مطلب در این زمینه ادا شود، وجود نمایشگاهی دائمی علاوه بر این نمایشگاه می‌تواند زمینه را برای نمایش همیشگی آثار برای علاقه‎مندان فراهم کند.

وی با بیان اینکه تبریز ظرفیت ایجاد حراجی بین‎المللی فرش‌های آنتیک را دارد، افزود: در کشور ما حراج آثار هنری رواج دارد و حراج فرش‌های آنتیک ایده جدیدی بوده و تحقق آن کمی زمان‌بر است، تبریز می‌تواند پیشگام حراج مدرن بین‎المللی فرش شود و به این منظور به کمک شهرداری نیز نیاز دارد.

وی با تاکید بر ضرورت تبلیغ ویژه و استفاده از آثار خاص در نخستین نمایشگاه بین‎المللی فرش تبریز-ایران گفت: مثلاً فرشی ریزبافت ۶۰۰ متری در این نمایشگاه برای اولین بار رونمایی می‌شود و رونمایی از این فرش و گشایش نمایشگاه می‌تواند یکی از طرح‌هایی باشد که همزمان با سفر رئیس جمهور به تبریز افتتاح می‌‏شود.

جهانگیری در پایان خاطرنشان کرد: تعریف گواهینامه برای اصالت فرش‌های دست بافت زیر نظر سازمان‌های بین‎المللی و انجام اقداماتی در زمینه مالکیت معنوی نیز می‌تواند در دستور کار قرار گیرد.

حبیب ماهوتی، مدیرعامل نمایشگاه بین‌المللی تبریز نیز در ادامه با بیان این که علاوه بر وجود مخالفت‌هایی در تهران برای برپایی نمایشگاه فرش در تبریز، تعدادی از بازاریان هم با این کار مخالف هستند، اظهار کرد: نخستین نمایشگاه بین‌المللی فرش «تبریز-ایران» ویژه عرضه آثار خاص بوده و اگر بتوانیم فرش تبریز را به خوبی معرفی و مهمانان خارجی را هم دعوت کنیم، نتیجه خوبی خواهیم گرفت.

در این مراسم از پوستر نخستین نمایشگاه بین‎المللی فرش دستباف «ایران-تبریز» رونمایی شد، این نمایشگاه ۹ الی ۱۴ مرداد ماه سال جاری در محل دائمی نمایشگاه بین‌المللی تبریز برگزار می‌شود.

ایسنا

برچسب ها:

فرش ،نمایشگاه ،دستباف ،تبریز 
نظرات کاربران
نام
ایمیل
نظر شما