نکات کلیدی برای انتخاب کاغذ دیواری

1398/04/15

نکات کلیدی برای انتخاب کاغذ دیواری
کاغذ دیواری نوعی دیوارپوش است که در طرح و رنگ های متنوعی تولید می شود . با استفاده از کاغذ دیواری شاهد تغییرات چشم گیر در دکوراسیون داخلی محل مورد نظرتان می شوید . کاغذ دیواری در طرح های بسیار زیادی در بازار وجود دارد و شما می توانید از بین تمام مدل هایی که وجود دارد ، طرح متناسب با دکور و فضای داخلی محل مورد نظرتان را انتخاب کنید.
به گزارش دنیای لوازم خانگی، استفاده از کاغذ دیواری یک پیشنهاد خوب برای وقت هایی است که از رنگ های تکراری و ساده منزل تان خسته شده اید. امروزه بسیاری از طراحان دکوراسیون داخلی استفاده از کاغذ دیواری را مطرح می کنند و خوشبختانه با استقبال زیادی روبرو شده است .

استفاده از کاغذ دیواری نسبت به رنگ روغن به زمان کمتری نیاز دارد و آلودگی های نقاشی ساختمان را دربر نمی گیرد . بنابراین می توانید هر زمان که تصمیم به تغییر دکوراسیون منزل تان گرفتید از کاغذ دیواری استفاده نمایید .

اصول کلی در انتخاب رنگ و طرح کاغذ دیواری

پیش از انتخاب رنگ کاغذ دیواری باید به لوازم موجود در منزل تان توجه کنید . رنگ کاغذ دیواری باید با اشیاء تزیینی ، پرده ها ، مبلمان و لوازم دیگر هماهنگی داشته باشد . مورد دیگری که باید مورد توجه قرار گیرد سبک منزل شما می باشد . توجه داشته باشید کاغذ دیواری که برای فضاهای سنتی مورد استفاده قرار می گیرد در خانه ای با سبک مدرن و فانتزی قابل استفاده نمی باشد .

مورد دیگر توجه به متراژ خانه است ، اگر متراژ خانه کوچک باشد ، استفاده از کاغذ دیواری هایی با رنگ تیره و طرح شلوغ مناسب نخواهد بود ، برای خانه ای با متراژ کوچک بهتر است از رنگ های روشن و گرم استفاده کنید .

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه انتخاب رنگ و طرح کاغذ دیواری می توانید به وب سایت ساختمون مراجعه نمایید .

انواع کاغذ دیواری

* کاغذ با روکش وینیل
* کاغذ دیواری از نوع منسوج نبافته یا نان وون
* کاغذ با وینیل سخت و جامد
* کاغذ های وینیل فابریک بک

روش هایی برای تمیز کردن کاغذ دیواری

کاغذ دیواری مانند سایر لوازم موجود در ساختمان به تمیز کردن و گردگیری نیاز دارد ، که با توجه به جنس و نوع آن باید شرایط و نکاتی را رعایت نماییم . در صورتی که شما هم از کاغذ دیواری استفاده می کنید حتما می دانید که به دلیل جذب آلودگی به تمیز کردن مستمر نیاز دارد. خوشبختانه کاغذ دیواری به دلیل رنگ و طرحی که دارد آلودگی را نشان نمی دهد . در ادامه مطلب اطلاعاتی را در خصوص تمیز کردن کاغذ دیواری در اختیار شما قرار می دهیم .

گرد گیری کاغذ دیواری

برای تمیز کردن کاغذ دیواری اولین مرحله گردگیری آن است ، در غیر این صورت تمیز کاری شما بی نتیجه خواهد بود . به منظور گردگیری کاغذ دیواری می توانید از جاروبرقی استفاده نمایید . برای جلوگیری از خط افتادن روی کاغذ دیواری به دست تان فشار ندهید و به آرامی جاروبرقی را با استفاده از برس مخصوص از بالا به پایین بکشید .

وسیله ی دیگری که می توانید به منظور گردگیری از آن استفاده نمایید جاروی معمولی است . به این ترتیب روی سر جارو پارچه ای ببندید و گردگیری را انجام دهید . در صورتی که شرایط استفاده از نردبان را دارید ، با استفاده از یک دستمال خشک می توانید ذرات گرد و غبار را از روی کاغذ دیواری پاک کنید .

لکه گیری کاغذ دیواری

در این مرحله لکه هایی که بر روی کاغذ دیواری وجود دارد را از بین ببرید . در صورتی که کاغذ دیواری قابل شستشو می باشد می توانید با استفاده از محلول آب و صابون و یا پود رتالک و سدیم کربنات لکه ها را از بین ببرید . در غیر این صورت با استفاده از اتوی داغ و دستمال کاغذی و با استفاده از روش های دیگر می توانید لکه ها را از بین ببرید . خوشبختانه کاغذ دیواری هایی که امروزه مورد استفاده قرار می گیرد قابل شستشو می باشند .

شستن کاغذ دیواری

در مرحله آخر تمیز کاری کلی کاغذ دیواری انجام می شود . در این مرحله یک سطل آب ولرم و مایع ظرفشویی را به خوبی حل کنید ، سپس با استفاده از یک اسفنج نرم شستشو و تمیز کاری کلی کاغذ دیواری را انجام دهید . به منظور نظافت و پاکیزگی منزل خود با توجه به اصول و قوانین می توانید به وب سایت ساختمون مراجعه نمایید .

دانا