ممنوعیت واردات مبل، تلنگری برای تولید

1398/10/11

ممنوعیت واردات مبل، تلنگری برای تولید
مدیرعامل یک تولیدکننده مبلمان گفت: از زمانی که واردات صندلی و مبلمان اداری ممنوع شد تلنگری به سیستم تولیدات داخل زده شد.
به گزارش دنیای لوازم خانگی، جعفری مدیرعامل یک تولیدکننده مبلمان به بحث ممنوعیت واردات مبلمان اداری از چند سال گذشته اشاره کرد و گفت: از زمانی که واردات صندلی و مبلمان اداری ممنوع شد در واقع تلنگری به تولیدکنندگان وارد آمد و تصمیم گرفتند تا تولیدات شیک و تمیز داشته باشند تا نیاز قشر خاصی از جامعه که پیش از آن، نیاز‌های خود را از واردات تامین می‌کردند را پاسخگو باشند.

پرهام جعفری با بیان اینکه فعالیت شرکت ما از سال ۸۹ آغاز شد گفت: حدود پنج سال است که در نمایشگاه مبلمان اداری شرکت کرده و محصولات جدید خود را به نمایش می‌گذاریم، در تولید محصولاتمان سعی کردیم به نیاز‌های مشتریان توجه زیادی داشته باشیم.

جعفری یادآور شد: البته توجه به لوکس بودن مانع نشد تا نیاز سایر مشتریانمان را نادیده بگیریم، ما تلاش کردیم برای تمامی اقشار جامعه تولیداتی داشته باشیم، اما بعضی محصولات برای قشر خاصی از جامعه است که علاوه بر کیفیت و طبی بودن به لوکس و شیک بودن صندلی‌ها نیز تاکید دارد و توجه به این موضوع، موجب وجه تمایز تولیدات ما از سایر رقبای داخلی است.

وی گفت: در تولید صندلی و مبلمان اداری علاوه بر طبی بودن، ارگونومی و راحت بودن به بحث شیک و لوکس بودن توجه می‌کنیم که همین موضوع موجب وجه تمایز تولیدات ما از سایر رقبای داخلی است.

جعفری با بیان اینکه از دیگر مشتریان ما سفارتخانه‌ها هستند به ظرفیت تولیدی شرکت اشاره کرده و میزان آن را حدود ۱۵۰۰ صندلی در ماه عنوان کرد و افزود: اگر دولت در بحث صادرات تمهیداتی بیندیشد و مشکلات بانکی در این زمینه مرتفع شود می‌توانیم ظرفیت تولیدی خود را به ۳ تا ۴ هزار صندلی در ماه افزایش دهیم، ولی در حاضر به میزان نیاز جامعه تولید می‌کنیم.

وی در عین حال بیان کرد: البته در سال‌های گذشته صادراتی به کشور‌های حوزه خلیج فارس، کشور‌های عربی، عراق و یا آذربایجان داشتیم.

مدیرعامل شرکت تولیدکننده مبلمان اداری در بخشی از سخنان خود با تاکید بر اینکه شرکت ما به عنوان اولین تولیدکننده صندلی‌های اداری است که پنج پر و دسته‌های طلایی را تولید می‌کند، افزود: کشور‌های عربی از جمله اصلی‌ترین مشتریان ما محسوب می‌شدند، ولی به دلیل بحث تبادلات مالی این موضوع کاهش یافت.

وی از مسوولان در خواست کرد که مشکلات تبادلات بانکی حل شود تا صادرات در این حوزه از سرگرفته شود.

جعفری در ادامه با اشاره به اینکه کشور ایتالیا در بحث طراحی مبلمان حرف اول را می‌زند اظهار کرد:بخش تحقیق و توسعه بازار در شرکت ما به این نتیجه رسید که گرایش مردم روزبه روز به محصولت لوکس افزایش می‌یابد و این باعث شد ما در طراحی تولیداتمان از محصولات ایتالیایی نیز الگوبرداری کنیم.

مدیرعامل شرکت تولیدکننده مبلمان اداری همچنین یادآور شد: پیش از ممنوعیت واردات، برای تولید صندلی‌های لوکس، قطعاتی مثل پنج پر یا دسته‌هایی که آب کاری طلا شده اند را وارد می‌کردیم، ولی بعد از تحریم سعی کردیم خودمان این قطعات را تولید کنیم.

وی در عین حال به استفاده و مشاوره از طراحان برای تولید صندلی و مبلمان اداری تاکید کرد و گفت: به این موضوع توجه خاصی داریم و برای طراحان، تمهیدات ویژه‌ای در نظر گرفتیم، چون امروزه بیشتر مردم از نظر طراحان برای دکوراسیون استفاده می‌کنند و ما نیز به این موضوع توجه ویژه‌ای داریم.

باشگاه خبرنگاران

برچسب ها:

مبلمان ،صادرات ،صنعت ،واردات