سامسونگ تلویزیون کاملاً بی‌سیم می سازد

1398/10/17

سامسونگ تلویزیون کاملاً بی‌سیم می سازد
سامسونگ جدای از معرفی تلویزیون غول پیکرش در CES 2020 از توسعه تلویزیون بی سیمی خبر داد که برای روشن شدن به کابل برق نیاز ندارد چرا که جریان الکتریسیته را به صورت بی سیم دریافت می کند.
به گزارش دنیای لوازم خانگی، سامسونگ این تلویزیون بی سیم را با خود به لاس وگاس نیاورده اما مدعی است نمونه اولیه آن توانایی دریافت برق از فاصله ۲ متری منبع تغذیه را دارد.

به گفته «هانگ جونگ-هی»، رییس بخش نمایشگر سامسونگ دلیل عدم نمایش این محصول در CES این است که به خاطر بازدهی پایین جریان برق هنوز امکان استفاده کاربران از آنها وجود ندارد اما کمپانی کره ای روی بهبود و توسعه فناوری های لازم برای تبدیل آن به یک محصول کاربردی کار خواهد کرد.

جونگ- هی در مورد فناوری زیربنایی تلویزیون بی سیم هم اطلاعات خاصی را ارائه نکرد اما با توجه به امکان انتقال انرژی از فاصله ۲ متری احتمالا جریان برق از طریق فناوری شارژ بی سیم رزونانس مغناطیسی یا سیستمی مشابه صورت می گیرد.

فناوری شارژ بی سیم رزونانس مغناطیسی به گجت ها اجازه می دهد بدون نیاز به ارتباط مستقیم با پد یا کویل شارژ و از فاصله دور انرژی مورد نیاز خود را دریافت کنند. این فناوری علی رغم مزایای قابل توجه نقص های مهمی هم دارد. برای مثال می توان به اتلاف مقدار زیادی از انرژی حین فرایند انتقال اشاره کرد. همین عامل باعث شده رزونانس مغناطیسی به اندازه روش القایی مورد استفاده در دنیای موبایل مورد استقبال قرار نگیرد.

سامسونگ به تاریخ مشخصی برای معرفی تلویزیون بی سیم اشاره نکرد اما تایید وجود آن نشان می دهد که با رونمایی از این محصول منحصر به فرد فاصله چندانی نداریم.

دیجیاتو

برچسب ها:

تلویزیون ،سامسونگ ،CES 2020