شکوه فرش ایرانی؛ نمادی از غرور فرهنگی

1398/10/20

شکوه فرش ایرانی؛ نمادی از غرور فرهنگی
ایران بخاطر هنر خیره کنندۀ قالی بافی اش مشهور است. صدها کارخانه کوچک و بزرگ توانایی تولید ۱۲۰ میلیون مترمربع قالی در سال را دارند.
به گزارش دنیای لوازم خانگی، شهر ابرکوه در استان یزد در مناطق مرکزی ایران قرار دارد و در آنجا شرکت صنایع آهن و فولاد سرمد ابرکوه واقع شده است. این شرکت بزرگ در تمامی طول شب و روز به کارمعدن آهن و ساخت فولاد مشغول است.

در بخش دیگری از برنامه فرش دستباف و صنعت فرش ایران بررسی می شود و از نسلی به نسل دیگر به ارث می رسد. فرش ایرانی تقریباً در همه کشورها یافت می شود و نمادی از غرور فرهنگی، شهرت و هنر ایرانی است.

در این قسمت از برنامه «بازار» صنعت فرش ایران و چگونگی تطبیق آن با چالش های ناشی از تحریم ها و سرعت بخشیدن به روندهای جدید از جمله نوآوری در ساخت و تولید فرش های باشکوه ایرانی در سطح ملی و بین المللی مورد بررسی قرار می گیرد.

ایران موفق شده است از رقابت بی ثمر برای تولید فرش دوری کند. رقبای بین المللی مانند افغانستان، پاکستان، ترکیه و حتی هند با کاهش قیمت این کالا به امید افزایش تجارت خود در بازار بین المللی، استانداردهای کیفیت را در تولید فرش کاهش داده اند. با این حال صنعت فرش ایران ضمن تطبیق با خواسته های مدرن و صرفه اقتصادی، تمامیت خود را حفظ کرده است.

کریستینا لیوا اجرای برنامه «بازار» را بر عهده دارد و پنجشنبه ساعت ۳ بامداد، جمعه ۲ بامداد، شنبه ۰۸:۳۰ و ۱۳:۳۰ و یکشنبه ۰۶:۳۰ به زبان اسپانیایی روی آنتن هیسپان تی وی می رود.

برنا

برچسب ها:

صنعت ،فرش ،تولید ،تجارت