اجرای طرح حمایت از تولیدکنندگان فرش

1398/10/24

اجرای طرح حمایت از تولیدکنندگان فرش
مدیرعامل شرکت بازرگانی فرش و صنایع دستی مجتمع اقتصادی کمیته امداد امام خمینی‌(ره) گفت: در قالب حمایت از تولیدات روستاییان، طرح خرید تضمینی و نقدی فرش دستبافت از مناطق محروم در استان اردبیل اجرا شد.
به گزارش دنیای لوازم خانگی، مهدی ابراهیمی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در راستای تفاهم‌نامه فی مابین معاونت توسعه روستایی ریاست جمهوری و کمیته امداد امام خمینی(ره) با هدف حمایت از تولیدات روستاییان، برنامه حمایت از تولیدکنندگان فرش دست بافت در استان اردبیل نیز اجرا شد.

وی افزود: سطح تولیدات و کیفیت فرش‌های تولید شده در استان اردبیل بسیار عالی است و با توجه به همین موضوع خرید فرش دستبافت به صورت تضمینی و نقدی انجام می‌شود که این امر کمک بسزایی در راستای افزایش تولیدات به بافندگان می‌کند.

مدیرعامل شرکت بازرگانی فرش و صنایع دستی مجتمع اقتصادی کمیته امداد امام خمینی(ره) عنوان کرد: مطابق تفاهم‌نامه، طرح خرید تضمینی و نقدی فرش دستبافت، مختص مناطق محروم است و این طرح در خراسان جنوبی استارت خورد و استان اردبیل دومین استان کشور است که این طرح در آن اجرا می‌شود.

ابراهیمی تصریح کرد: مطابق برنامه‌ریزی صورت گرفته، در استان‌های دیگر کشور نیز این طرح حمایتی را که قطعا کمک شایانی به بافندگان مناطق محروم محسوب می‌شود، پیش خواهیم برد.

مدیرعامل شرکت بازرگانی فرش و صنایع دستی مجتمع اقتصادی کمیته امداد امام خمینی(ره) اذعان داشت: انجام بازرگانی تولیدات مددجویان کمیته امداد و سایر تولید‌کنندگان صنایع دستی، فرش و ... ، تهیه مواد اولیه، صادرات و واردات، خرید و فروش، خدمات پس از فروش محصولات، ابزار آلات و تجهیزات مرتبط، دریافت و اعطای نمایندگی داخلی و خارجی، ایجاد شعب و سایر فعالیت‌های مرتبط از جمله وظایف مهم این شرکت است.

وی گفت: امیدواریم با ادامه دار بودن چنین طرح ‌حمایتی، تحول بزرگی در حوزه فرش کشور رخ دهد و شاهد افزایش صادرات و میزان تولید بافندگان باشیم.

فارس

برچسب ها:

فرش دستباف ،تولید