نکات مهم برای خرید تجهیزات داخل کابینت

1398/11/19

نکات مهم برای خرید تجهیزات داخل کابینت
امروزه دیگر خبری از آشپزخانه‌های بزرگ و دل‌باز نیست. حال دیگر در اغلب خانه‌ها، فضای کوچکی به آشپزخانه اختصاص داده‌ شده و همین امر موجب شده تا تجهیزات بیشتری برای بهینه‌تر کردن این فضا، مورد نیاز باشد.
به گزارش دنیای لوازم خانگی، تجهیزاتی که اغلب در فضای داخلی کابینت‌ها قرار می‌گیرند و به‌نوعی آن‌ها را برای استفاده هر چه هدفمندتر، تفکیک و جداسازی می‌کنند؛ اما تجهیزات داخل کابینتی بیشتر در چه مواردی کاربرد دارند و برای خرید آن‌ها باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

تجهیزات داخل کابینتی به چه کالاهایی اطلاق می‌شود؟

هر کالایی که برای استفاده، نیازمند نصب در کابینت باشد را می‌توان از جمله تجهیزات داخل کابینتی به شمار آورد. حال ممکن است این کالا از جمله محصولات ریلی باشد و یا نظیر انواع جا ادویه‌ای با چندپیچ، روی درب کابینت نصب شود. در این میان مهم این است که این محصولات همگی جهت نظم بخشیدن به فضای داخلی کابینت‌ها و بهینه‌سازی آن‌ها، تولید و به بازار عرضه‌شده‌اند؛ اما ممکن است در یونیت‌هایی متفاوت نصب‌ شده و ساختار گوناگونی داشته باشند.

انواع آبچکان داخل کابینتی

آبچکان ها در انواع مختلفی به بازار عرضه می‌شوند مثلاً نوع رومیزی یا جزیره‌ای این محصولات، کالاهایی هستند که نیاز به نصب ندارند؛ به‌عبارت‌دیگر می‌توان از آن‌ها تنها با قرار دادن آبچکان روی سینی یا کانتر آشپزخانه استفاده نمود. در حالی‌ که آبچکان‌های داخل کابینتی را باید حتماً در جای مناسب خود نصب کرد تا بتوان از آن‌ جهت قرار دادن ظروف بهره گرفت.

اولین نکته مهم برای خرید تجهیزات داخل کابینتی، تناسب جنس بدنه با کاربری محصول است؛ به‌عبارت‌دیگر چون آبچکان ها محصولاتی هستند که بیش از سایر تجهیزات داخل کابینتی، در معرض رطوبت قرار می‌گیرند، بدنه آن‌ها حتماً باید از موادی ساخته‌شده باشد که در مقابل رطوبت مقاوم بوده و دچار پوسیدگی نگردد. ازاین‌رو بسیاری از نصابان معتقدند که آبچکان های استیل، بهترین نوع از آبچکان های داخل کابینتی هستند.

برای اینکه تشخیص بدهید آبچکان شما استیل است یا فلزی، باید یک عدد آهنربا را به بدنه آن نزدیک کنید. اگر آهنربا به بدنه آبچکان شما بچسبد یعنی اینکه محصول شما از آهن ساخته‌شده و با لایه ای از کروم آبکاری شده است؛ اما اگر آهن‌ربا به بدنه آبچکان شما نچسبد به این معنی است که بدنه آن جنسی از استیل دارد.

انواع سبدهای سوپری

سبدهای سوپری از جمله دیگر محصولاتی هستند که در داخل کابینت نصب می‌شوند و دومین نکته از ضروری‌ترین نکات در خرید تجهیزات داخل کابینتی بیشتر به این محصولات مرتبط است. از آنجایی‌ که سبد سوپری کابینت در انواع گوناگونی به بازار عرضه می‌شود و محل تعبیه ریل در هر یک از آن‌ها متفاوت است، آنچه بیش از هر چیز دیگری در این محصولات مهم است، جنس ریل به‌ کار رفته در آن‌هاست.

ریلی که می‌تواند از نوع ساچمه‌ای، تاندم باکس و آرامبند بوده و بسته به کارایی محصول وزن‌های متفاوتی را تحمل کند. از این‌ رو معمولاً توصیه می‌شود به هنگام خرید این محصولات به نوع ریل به‌ کار رفته در آن‌ها توجه داشته باشید و محصولی را برای خرید انتخاب کنید که ریل آن بتواند وزن بالاتری را تحمل کند.

انواع سطل زباله ریلی

سطل زباله ریلی محصولی است که در کابینت زیر سینک نصب می‌شود و مهم‌ترین نکته در خصوص خرید آن، توجه به ابعاد یونیت مورد نظر برای نصب این محصول است. البته توجه به مقدار فضای خالی در یک یونیت از جمله دیگر نکاتی است که باید در نصب همه تجهیزات داخل کابینتی مورد توجه قرار بگیرد به همین جهت می‌توان آن را سومین نکته مهم در این زمینه به شمار آورد.

این نکته در خصوص انواع سطل زباله ریلی از این لحاظ مهم است که معمولاً بیشتر فضای موجود در کابینت زیر سینک، با اتصالات سیفون و حجم لگن‌ها اشغال می‌شود. ازاین‌رو اگر خریدار به این نکته توجه نداشته باشد ممکن است پس از خرید، در نصب محصول خود با مشکل مواجه شود. به همین جهت توصیه می‌گردد قبل از خرید سطل زباله ریلی ابعاد یونیت به‌درستی اندازه‌گیری شده و با ابعاد سطل تطبیق داده شود.

دیگر نکته قابل‌ توجه در خصوص این نوع از محصولات، قابلیت تفکیک زباله در آن‌ها و چند مخزنه بودن سطل زباله است که می‌تواند در نهایت منجر به بازیافت برخی از زباله‌ها شود. همچنین داشتن درب در این سطل‌ها نیز ویژگی دیگری است که باید حتماً موردتوجه قرار بگیرد. چرا که این مسئله درنهایت از انتشار بوی نامطبوع زباله در خانه جلوگیری می‌کند.

گارانتی و خدمات پس از فروش

چهارمین نکته در خرید انواع تجهیزات داخل کابینتی توجه به مدت‌زمان گارانتی و خدمات پس از فروش این محصولات است. این ویژگی منجر به اطمینان در خرید شده و به مصرف‌کننده امکان می‌دهد هرگونه اشکال در خصوص محصول خریداری‌ شده خود را در مدت‌زمان گارانتی، بدون صرف هزینه رفع نماید.

خرید آسان و قیمت مناسب

امکان خرید آسان و قیمت مناسب این محصولات نیز پنجمین نکته‌ای است که باید به هنگام تهیه انواع تجهیزات داخل کابینتی مورد توجه قرار بگیرد.

ایسنا

برچسب ها:

کابینت ،آشپزخانه