کشف لوازم خانگی قاچاق در سمنان

1398/11/23

کشف لوازم خانگی قاچاق در سمنان
مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری سمنان گفت: ۱۲۸ هزار و ۴۶۱ دستگاه لوازم خانگی قاچاق در سه فصل از سال ۹۸ با تلاش نیروی انتظامی در استان کشف شد.
به گزارش دنیای لوازم خانگی، حسن اسلامی راد ابراز داشت: ارزش ۱۲۸ هزار و ۴۶۱ دستگاه لوازم خانگی کشف شده قاچاق در استان سمنان حدود ۱۸ میلیارد و ۸۵۰ میلیون ریال بود.

وی ادامه داد: از ابتدای فروردین تا پایان دی سال گذشته ۲۴ هزار و ۲۱۱ دستگاه از انواع لوزام خانگی قاچاق به ارزش یک میلیارد و ۶۸۰ میلیون ریال در استان سمنان کشف شده بود.

وی بیان کرد: تعداد لوازم خانگی قاچاق کشف شده در استان سمنان از ابتدای فروردین تا پایان دی امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴۳۰.۶ درصد و ارزش ریالی این دست کالاهای کشف شده یک هزار و ۲۲ درصد افزایش یافت.

اسلامی‌راد تصریح کرد: لوازم آشپزخانه، کولرگازی، اسپیلت، تلفن ثابت و مبلمان، از جمله لوازم خانگی قاچاق کشف شده در استان سمنان از ابتدای سالجاری تا پایان دی ماه است.

وی خاطرنشان کرد: ۱۴۲ قطعه اسباب‌بازی قاچاق به ارزش ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال امسال در استان سمنان کشف شد که ارزش ریالی آن نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳۸۸.۹ درصد افزایش یافته است.

مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری سمنان اظهار داشت: یکهزار و ۷۹۷ دستگاه لوازم یدکی قاچاق به ارزش ۲ میلیارد و ۱۹۰ میلیون ریال از بتدای سالجاری تا پایان دی امسال در استان کشف شد.

اسلامی‌راد اضافه کرد: در بازه زمانی ۱۰ ماهه از ابتدای فروردین تا پایان دی امسال ۹۳۱ دستگاه صوتی و تصویری قاچاق به ارزش ۱۲ میلیارد و ۴۱۰ میلیون ریال در استان سمنان کشف شد.

وی یادآور شد: ۳۰ هزار گرم مسکوکات و فلزات گرانبها به ارزش سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال در سه فصل امسال در استان سمنان کشف شد.

مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری سمنان گفت: کالای قاچاق بزرگترین ضربه را بر اقتصاد کشور وارد می‌کند و مبارزه با قاچاق کالا و تحقق منویات مقام معظم رهبری در دستور کار قرار دارد.

۵۹۸ متهم در زمینه قاچاق کالا از ابتدای سال ۹۸ تا پایان دی در استان سمنان دستگیر شدند.

ایرنا

برچسب ها:

لوازم خانگی ،قاچاق