چگونه می توان کیفیت تصویر تلویزیون را افزایش داد

1399/01/16

چگونه می توان کیفیت تصویر تلویزیون را افزایش داد
بسیاری از افرادی که به خرید تلویزیون هوشمند می پردازند گاهی از کیفیت تصویر تلویزیون رضایت نداشته و به دنبال راهی برای افزایش وضوح تصویر هستند. اگرچه این امر با مراجعه به بخش تنظیمات و ایجاد تغییراتی در آن ممکن است، اما همچنان ممکن بوده تاثیر زیادی نداشته و باید به روش های دیگری پرداخت.
به گزارش دنیای لوازم خانگی، ما در این مطلب قصد داریم شما را با چهار روش ساده جهت ارتقا کیفیت تصویر تلویزیون هوشمند آشنا سازیم تا به سادگی بتوانید با یک تلویزیون پروضوح در نمایشگر رو به رو شوید.

تنظیم دستی بخش Sharpness

هر تلویزیون هوشمند شامل بخش تنظیماتی شده که در آن یک گزینه ای به نام Sharpness هم وجود دارد. بعید است در تلویزیون هوشمندی که دارید این گزینه را شاهد نباشید، زیرا نقش مهمی در افزایش وضوح تصویر داشته و شرکت ها نیز سعی در استفاده آن می کنند.

در واقع Sharpness میزان تیزی و لبه‌دار بودن یک تصویر را مشخص می‌کند؛ هر چه Sharpness را کم‌تر کنید تصویر بی‌لبه‌تر و به سمت تار شدن می‌رود و هرچه آن را بیشتر کنید تصویرتان تیز‌تر و لبه‌‌دارتر می‌شود. بنابراین جهت اینکه این تیزی و لبه دار شدن تصویر بیشتر باشد، ممکن است کیفیت بهتری هم مشاهده کنید و تاثیر منفی نخواهد داشت.

از حالت های پیش فرض تلویزیون دوری کنید

شرکت های تولیدکننده تلویزیون هوشمند سعی می کنند در هنگام عرضه تلویزیونی، آن را با حالت های تصویری پیش فرضی دردسترس قرار دهد. اگر از کاربران یک تلویزیون هوشمند با کیفیت تصویر بالا هستید، نباید به این حالت های تصویری بسنده کنید زیرا برای حالت های مختلف و خاصی در نظر گرفته می شوند. برای دست یابی به کیفیت تصویر مناسب باید به حالت استاندارد رفته و تغییرات لازم را انجام دهید. مثلا به طور پیش فرض تنظیماتColor Temperature یا دمای رنگ برای تصاویر طبیعت در حالت گرم است.

استفاده از حالت ورزشی و گیمینگ

یکی از حالت های پرکاربرد در تلویزیون های هوشمند، دو حالت ورزشی و گیمینگ است. در این حالت کیفیت تصویر نرخ نوسازی بیشتری داشته و در نتیجه شاهد حرکت سریع تر اجسام درون ویدئو و برخی دیگر هستیم. به نوعی هر دو با بهبود وضعیت سرعت انتقال داده‌ها و دقت حرکت تصویر، از تار شدن تصویر و یا تاخیر‌ جلوگیری می‌کنند. بنابراین افراد تجربه کاربری بهتر و مهیج تری را در تماشا تلویزیون ها خواهند داشت.

اختلاف وضوح 1080 پیکسل و 1080i چیست؟

کیفیت وضوح 1080 پیکسل نه تنها بیشتر است، بلکه انتقال داده سریعتری را در این وضوح می توان مشاهده کرد. بنابراین در صورتی که به دنبال تماشا یک فیلم اکشن یا انجام بازی روی تلویزیون هوشمند مورد نظر خود هستید، سعی کنید وضوح 1080 پیکسل را انتخاب کنید زیرا گزینه i1080 کارایی برای شما نخواهد داشت.

اگرچه زمانی باید به اختلاف وضوح دو کیفیت پرداخت که تلویزیون شما ابعاد بزرگی داشته باشد.

کلام آخر

روش های فوق کمک می کنند تا کیفیت تصویر تلویزیون خود را ارتقا بخشید و البته در این بین روش های دیگری هم می تواند وجود داشته باشد که به آن بسنده کنید

ال کا ایران

برچسب ها:

تلویزیون