معافیت مالیاتی تولیدکنندگان صنایع‌دستی

1399/02/08

معافیت مالیاتی تولیدکنندگان صنایع‌دستی
وزیر میراث فرهنگی بااشاره به تلاش‌ برای جلوگیری از حذف ماده ۱۴۲ قانون مالیات‌های مستقیم گفت: اشخاص حقیقی بابت تولید فرش دستباف و صنایع‌دستی تا ۲ میلیارد ریال از پرداخت مالیات معاف هستند.
به گزارش دنیای لوازم خانگی، علی‌اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی گفت: سال گذشته دغدغه‌هایی برای هنرمندان صنایع‌دستی در خصوص احتمال حذف ماده ۱۴۲ قانون مالیات‌های مستقیم پیش آمد که این موضوع به‌صورت جدی در دستور کار این وزارتخانه قرار گرفت و تلاش‌ها برای جلوگیری از حذف این ماده انجام شد.

وی افزود: در همین خصوص علاوه بر رایزنی با سازمان امور مالیاتی، در نامه‌ای به معاون اول رئیس‌جمهوری و نیز به وزیر اقتصاد و دارایی با اشاره به ارزش‌های والای فرهنگی، هنری و سایر ویژگی‌های مادی و معنوی صنایع‌دستی و هنرهای سنتی، خواستار جلوگیری از حذف ماده مذکور (۱۴۲) شدیم.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ادامه داد: ماده ۱۴۲ قانون مالیات‌های مستقیم در پیش‌نویس لایحه اصلاح برخی از قوانین و مقررات مالیاتی تدوین‌شده در دفتر پژوهش و برنامه‌ریزی سازمان امور مالیاتی کشور حذف‌شده که به‌طورجدی به دنبال باقی ماندن این ماده و جلوگیری از حذف آن بودیم و خوشبختانه به نتایج خوبی نیز دست یافتیم.

مونسان در پایان گفت: به‌دنبال پیگیری‌های وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، سازمان امور مالیاتی در پاسخ به یکی از نامه‌های این وزارتخانه آورده است: «پیش‌نویس لایحه اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم پس از برگزاری جلسات متعدد با کارشناسان و صاحب‌نظران ذی‌ربط تهیه و تنظیم‌شده و وفق بند ۶۲ آن متن: «درآمد اشخاص حقیقی بابت تولید فرش دستباف و صنایع‌دستی مجموعاً تا مبلغ ۲ میلیارد ریال از پرداخت مالیات معاف است» جایگزین متن فعلی ماده ۱۴۲ قانون مذکور شده است.

تیتر شهر

برچسب ها:

مالیات ،صنایع دستی