فرش اصفهان چقدر ارزآوری داشته است؟

1399/02/09

فرش اصفهان چقدر ارزآوری داشته است؟
نائب رئیس اتحادیه فرش دستباف استان اصفهان از ارز آوری ۴۷ میلیون دلاری ناشی از صادرات فرش دستباف تولید استان اصفهان به کشورهای خارجی خبرداد.
به گزارش دنیای لوازم خانگی، سعید عصاچی اظهار کرد: استان اصفهان به عنوان سه استان پیشرو در صنعت تولید فرش دستباف در کشور شناخته می‌شود و تا کنون تسهیلات بسیاری برای توسعه این صنعت ارائه شده تا در نهایت شاهد ارز آوری ۴۷ میلیون دلاری ناشی از صادرات خارجی فرش دستباف تولید استان اصفهان به کشورهای خارجی از جمله قطر، کویت، عراق، آلمان، چین و امارات باشیم.

وی افزود: بیش از ۵ هزار و ۴۵۰ نفر در استان اصفهان در حوزه صنعت تولید فرش دستباف مشغول فعالیت هستند و همین سبب شده تا بتوانیم گام‌های خوبی در حوزه گسترش اشتغالزایی در این حوزه برداریم.

نایب رئیس اتحادیه فرش دستباف استان اصفهان ادامه داد: در حال حاضر در استان اصفهان بیش از ۱۰ کارگاه تولید فرش دستباف وجود دارد که در تلاش هستیم تا بتوانیم با تسهیلات و حمایت‌های لازم از سوی دستگاه‌های اجرایی این واحدها را توسعه دهیم.

عصاچی گفت: میزان تولید فرش دستباف استان اصفهان به طور سالانه در حال افزایش بوده و این میزان تولید در سال گذشته به بیش از ۲۰ هزار فرش دستباف رسیده است.

وی اضافه کرد: خوشبختانه با حمایت‌های لازمی که از سوی دستگاه‌های مربوطه استان برای گسترش صنعت تولید فرش دستباف در استان انجام گرفته توانسته‌ایم این صنعت را در بسیاری از شهرستان‌های استان ایجاد کنیم.

نایب رئیس اتحادیه فرش دستباف استان اصفهان یادآور شد: تاکنون این صنعت در بسیاری از شهرستان‌های استان همچون کاشان، فریدون‌شهر، تیران و کرون و نطنز ایجاد شده و باعث اشتغال بسیاری شده است.

عصاچی اضافه کرد: تاکنون جلسات بسیاری در مورد رفع موانع تولید صنعت تولید فرش دستباف استان اصفهان برگزار شده و در نهایت به نتایج مطلوبی دست یافته‌ایم.

او گفت: درحال حاضر اصلی‌ترین مأموریت اتحادیه فرش دستباف استان اصفهان تأمین مواد مورد نیاز از جمله پنبه و ابریشم کارگاه‌های تولید فرش دستباف استان اصفهان است.

عصاچی یادآور شد: واردات بی رویه باعث شده تا بسیاری از اقلام مواد اولیه همچون ابریشم بی کیفیت وارد کارگاه‌های تولید فرش دستباف استان اصفهان شود تا در نهایت کمی از سطح کیفیت فرش دستباف استان کاسته شود.

وی گفت: می‌توان با ایجاد نظارت دقیق و صحیح از واردات بی رویه مواد اولیه بی کیفیت به داخل کشور جلوگیری و سبب تقویت و توسعه این صنعت مهم در استان اصفهان شد.

ایمنا

برچسب ها:

فرش دستباف ،صادرات ،اصفهان