توقیف محموله لوازم خانگی قاچاق در مهاباد

1399/02/24

توقیف محموله لوازم خانگی قاچاق در مهاباد
فرمانده انتظامی مهاباد گفت: با تلاش ماموران مبارزه با کالای قاچاق، یک محموله لوازم خانگی خارجی و قاچاق در این شهرستان کشف و ضبط شد.
به گزارش دنیای لوازم خانگی، سرهنگ برزو تجاری اظهار داشت: تیم‌های عملیاتی پلیس در راستای مقابله با قاچاق کالا و ارز حین کنترل جاده‌های مواصلاتی در سه‌راهی «دارلک» به یک دستگاه خودرو وانت پیکان مشکوک شده و آن را متوقف کردند.

وی ادامه داد: در بازرسی از این خودرو ۳۷ دستگاه لوازم برقی خانگی قاچاق شامل جاروبرقی، اتوبخار، چای‌ساز و آب‌میوه‌گیری کشف و ضبط شد.

وی اضافه کرد: در این رابطه خودرو توقیف و یک نفر نیز دستگیر و برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی شهرستان معرفی شد.

فرمانده انتظامی مهاباد ارزش ریالی این محموله را ۳۵۰ میلیون ریال اعلام کرد و افزود: پدیده قاچاق اقتصاد داخلی و سلامت جامعه را به‌خطر می‌اندازد و پلیس با تمام توان خود با این افراد و اخلال‌گران اقتصادی برخورد می‌کند.

مهاباد یکی از محل‌های مهم گذر کالاهای قاچاق از مناطق مرزی جنوب آذربایجان‌غربی و استان کردستان به شهرهای عمقی کشور به شمار می‌رود.

اوایل ماه جاری نیز یک محموله شامل ۲۰ دستگاه مانیتور ۱۹ اینچ، ۶ عدد پایه کامپیوتر، هشت دستگاه پلوپز و بخارپز برقی قاچاق در همین محور با مجموع ارزش ریالی ۵۰۰ میلیون ریال کشف و ضبط شده بود.

این شهرستان با ۲۴۰ هزار نفر جمعیت و سه کلانتری در جنوب آذربایجان‌غربی قرار دارد.

ایرنا

برچسب ها:

لوازم خانگی ،قاچاق ،مهاباد