رشد چشمگیر تولید تلویزیون در سال جاری

1399/06/10

دبیر انجمن تولیدکنندگان لوازم صوتی و تصویری کشور خبر داد:
رشد چشمگیر تولید تلویزیون در سال جاری
دبیر انجمن تولیدکنندگان لوازم صوتی و تصویری کشور گفت: تولید تلویزیون از ابتدای امسال تا پایان مردادماه در هم سنجی با پارسال رشد بیش از ۳۰ درصدی نشان می‌دهد و از سطح ۴۰۰ هزار دستگاه گذشت.
به گزارش دنیای لوازم خانگی، حمیدرضا غزنوی در ادامه افزود: تولید تلویزیون در پنج ماهه امسال به بیش از ۴۰۰ هزار دستگاه رسیده است، درحالی که این آمار در مدت مشابه پارسال حدود ۳۰۰ هزار دستگاه بود.

به گفته این مقام صنفی، در مجموع وضعیت تولید امسال در مقایسه با سال گذشته بهتر است و چند کارخانه داخلی که با برند های مطرح خارجی کار می‌کردند و متاثر از خروج آنها از کشور به دلیل تحریم‌های آمریکایی با مشکل روبرو شده بودند، اکنون به مدار تولید بازگشته‌اند.

وی خاطر نشان‌ کرد: امسال در تولید مشکلی وجود ندارد و تامین مواد اولیه خارجی که وابستگی به نرخ ارز دارد، منتظر تخصیص بانک ‌مرکزی است.

شهیدی یادآور شد: نیاز امسال ارزی سازندگان تلویزیون ۳۰۰ میلیون دلار است.

بخش خصوصی با وجود آنکه همچنان از کاهش تخصیص ارز مواد اولیه به تولیدکنندگان لوازم‌ خانگی و مشکلات تولید گلایه دارد، اما آمارها افزایش تولید چهار ماهه نخست امسال را نشان می دهد.

امروز با وضعیت کمبود ارز، تامین مواد اولیه و قطعات مورد نیاز تولید لوازم ‌خانگی دچار مشکل شده، با این حال در شرایط کنونی همه شرکت‌ها در تلاشند تا کالاهای با قیمت مناسب به منظور تامین نیاز مصرف‌ کنندگان تولید کنند.

سخنگوی انجمن تولیدکنندگان لوازم‌ خانگی گفت: مطابق برنامه‌ریزی انجام شده، یکی از واحدهای تولیدی بزرگ کشور تا پایان امسال یک میلیون و ۵۰۰ هزار دستگاه لوازم‌ خانگی ارزان تولید و در اختیار گروه‌های هدف قرار می‌دهد.

«حمیدرضا غزنوی» افزود: این لوازم‌ خانگی، هر چند با امکانات کمتر اما با کیفیت مناسب خواهند بود که تلاش شده «بدون یک ریال سود» به دست اقشار آسیب‌پذیر برسد.

ال کا ایران

برچسب ها:

تولید تلویزیون