علت کاهش صادرات فرش اصفهان چیست؟

1399/06/17

علت کاهش صادرات فرش اصفهان چیست؟
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان گفت: بروکراسی و قوانین و مقررات زائد صادرکنندگان را با مسائل و مشکلات متعددی مواجه کرده است.
به گزارش دنیای لوازم خانگی، سید حسن قاضی عسگر در جلسه کارگروه توسعه صادرات استان اصفهان افزود: امروز در جنگ اقتصادی با دشمنان قرار داریم و باید اقدامات موثری برای حل معضلات صادرات انجام دهیم.

وی ادامه داد: در این شرایط باید دیپلماسی منطقی به کار گرفته شود و با احتیاط بیشتری عمل کنیم تا از این شرایط سختی که بوجود آمده خارج شویم؛ به دلیل آنکه در شرایط کنونی هیچ راهی برای بازگشت نداریم و باید با سرعت و قدرت به پیش برویم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان خاطر نشان کرد: قوانین و مقررات زائد برای صادرکنندگان فرآورده‌های نفتی مشکل بوجود آورده و صادرات ۶۵۰ میلیون دلاری در سال این محصولات را به ۲۴۰ میلیون رسانده است.

وی یادآور شد: از سوی دیگر در زمینه‌های کاری از جمله دستورالعمل بازگشت ارز تاثیر منفی روی صادرات برخی کالاها از جمله فرش، اقلام هنری و صنایع دستی گذاشته است.

قاضی عسگر افزود: صادرات فرش از استان اصفهان در سه ماه اول امسال به ۱۰ درصد سال ۹۷ رسیده است که البته بخشی از این کاهش صادرات به دلیل شیوع کروناست.

وی بیان کرد: کارشناسان باید با تجزیه و تحلیل این آمار و اطلاعات، راهکارهای عملیاتی و اجرایی برای افزایش صادرات ارائه کنند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان گفت: صادرات و بازگشت ارز در اولویت کاری استان قرار دارد و تحقق و توسعه صادرات، رونق اشتغال را به‌همراه خواهد داشت.

ایلنا

برچسب ها:

صادرات ،فرش