علت افزایش قیمت لوازم خانگی در بازار چیست؟

1399/06/24

سخنگوی انجمن صنفی تولید کنندگان لوازم خانگی توضیح داد:
علت افزایش قیمت لوازم خانگی در بازار چیست؟
سخنگوی انجمن صنفی تولید کنندگان لوازم خانگی گفت: چیزی که موجب افزایش قیمت لوازم خانگی در بازار شده است عدم تعادل در بازار عرضه و تقاضا است.
به گزارش دنیای لوازم خانگی، حمید رضا غزنوی در خصوص وضعیت بازار پر نوسان لوازم خانگی گفت: کسانی که در بازار لوازم خانگی کار می کنند از خود مردم هستند و هرروزه با افزایش قیمت مواجه هستند و خودشان افزایش قیمت را لمس می کنند ولی شرایط حاکم بر تولید به گونهای است که نمی تواند جهش در تولیدی که مورد نظر است را محقق کند.

غزنوی با بیان اینکه شرایط بازار و تولید به گونه ای است که میزان تقاضای بازار از سوی واحد های تولیدی تأمین نمی شود گفت: در شرایط کنونی اقتصاد با کاهش درآمدهای ارزی در کشور مواجه هستیم و از طرفی مجبوریم بخشی از قطعات را وارد کنیم.

وی ادامه داد: با وجود اینکه از زمانی که افزایش قیمت ارز داشتیم عمق تولید قطعات بالا رفته و به مرور بسیاری از قطعات داخلی سازی شده است و این در آینده به تولید محصولات در داخل کمک خواهد کرد.

غزنوی با اشاره به اینکه در تولدی لوازم خانگی چیزی بین صفر تا چهل درصد از مواد وارداتی استفاده می‌شود خاطر نشان کرد: نظام بازار و تولید را کسی تنظیم نمی‌کند؛ برخی مواد اولیه به اندازه نیاز داخل در کشور تولید شده و وجود دارد ولی تولید کننده باید از بازار آزاد این مواد را تهیه کند که با قیمت بالاتری به واحد تولید عرضه می شود.

سخنگوی انجمن صنفی تولید کنندگان لوازم خانگی ادامه داد: چیزی که موجب افزایش قیمت لوازم خانگی در بازار شده است عدم تعادل در بازار عرضه و تقاضاست. با توجه به افزایش مداوم قیمت ها تقاضای آینده به جلو افتاده و هم اکنون بسیار از مردم از ترس گران شدن در آینده اقدام به تهیه لوازم خانگی در بازار مشغول هستند و از طرفی هم تقاضای انباشته شده در قبل نیز فشار مضاعف به بازار آورده است.

آنا

برچسب ها:

قیمت لوازم خانگی