عوارض شستن ظروف با ماشین ظرفشویی

1399/07/11

عوارض شستن ظروف با ماشین ظرفشویی
گروهی از دانشمندان سوئدی معتقدند که استفاده از ماشین ظرفشویی می تواند در بروز آلرژی، اگزما و آسم در کودکان اثرگذار باشد.
به گزارش دنیای لوازم خانگی، تحقیقات اخیر محققان دانشگاه گوتنبرگ سوئد نشان می دهد که نشانه آلرژی، آسم و اگزما در کودکانی که در منزلشان ظروف با دست شسته می شود، بسیار کمتر از کودکانی است که در منزلشان از ماشین ظرف شویی، استفاده می شود.

هنوز علت اصلی بروز این مساله مشخص نیست اما احتمال داده شده که پودر ماشین لباس شویی و هوای مرطوب داخل آن سبب بروز آلرژی می شود.

همچنین تحقیقات نشان می دهد که تمام میکروارگانسیم ها با شستن ظروف به وسیله ماشین ظرفشویی از بین می روند در صورتی که هنگام شستن ظرف با دست تنها بخشی از میکروب ها از بین خواهد رفت بنابراین طبق فرضیه ای که سیستم ایمنی افرادی که در معرض ویروس ها و میکروب ها قرار دارند را قوی تر می داند، کودکانی که از ظروف شسته شده توسط ماشین استفاده می کنند، بیشتر مستعد ابتلا به بیماری هستند.

تحقیق دیگری که توسط محققان انگلیسی در سال ۲۰۱۱ انجام شد، نشان داد که بیش از ۶۰ درصد از ماشین های ظرفشویی حاوی قارچ های بیماری زا هستند. این موضوع نیز می تواند باعث بروز آلرژی در کودکان شود.

جی پلاس

برچسب ها:

ماشین ظرفشویی