وضعیت یخچال سازی خرم‌آباد چگونه است؟

1399/07/12

وضعیت یخچال سازی خرم‌آباد چگونه است؟
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان گفت: یخچال سازی خرم‌آباد با تولید ۲۰ هزار یخچال برای سیل زدگان از لیست کارخانه‌های تعطیل خارج شد.
به گزارش دنیای لوازم خانگی، محمدرضا صفی خانی به رسانه ها اعلام کرد: در جریان سیل پلدختر بعضی از صنایع و تولیدی‌های استان تعطیل شد اما برخی دیگر مثل یخچال سازی و صنعت مصالح ساختمانی رونق گرفت.

وی افزود: بعد از سیل، به استاندار لرستان پیشنهاد دادیم که برای تأمین یخچال سیل زدگان از ظرفیت کارخانه یخچال سازی خرم‌آباد استفاده شود در حالی که همان زمان شرکت‌های بزرگی در سطح کشور تقاضا داشتند که این تولیدات را انجام دهند اما با پیگیری‌ها و مکاتباتی که داشتیم خوشبختانه قرارداد به یخچال سازی رسید.

وی بیان کرد: تاکنون یخچال سازی خرم‌آباد، ۲۰ هزار تعهد خود را انجام داده که اگر این قراردادها ادامه داشته باشد به طور کامل از حالت رکود خارج می‌شود کمااینکه در حال حاضر هم از لیست کارخانه‌های تعطیل استان خارج شده است.

وی با بیان‌ اینکه یکی از ظرفیت‌های کم نظیر لرستان وجود تنوع صنعت در استان است گفت: در شورای برنامه ریزی مصوب کردیم که دستگاه‌های اجرایی استان چه در پروژه‌های عمرانی و چه در خریدهای جاری باید اولویت آن‌ها خرید محصولات استان باشد چون کیفیت تولیدات لرستان کمتر از محصولات سایر استان‌ها نیست و اتفاقاً کاملاً استاندارد است.

صفی خانی بیان کرد: زعفران لرستان بالاترین کیفیت را در سطح کشور دارد اما چون تولید آن کم است نمی‌توانیم نیاز بازار را تامین کنیم که اگر تولیدات در این زمینه افزایش پیدا کند لرستان می‌تواند یکی از بهترین استان‌های کشور در زمینه تولید زعفران باشد.

ایرنا