بیمه رایگان برای قالیبافان کرمانی

1399/08/14

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان خبر داد:
بیمه رایگان برای قالیبافان کرمانی
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان گفت: قالیبافان متقاضی بیمه رایگان می‌توانند از ۱۴ تا ۲۸ آبان‌ماه سال‌جاری با مراجعه به ادارات این سازمان در سراسر استان اقدام به ثبت‌نام کنند.
به گزارش دنیای لوازم خانگی، مهدی حسینی‌نژاد با اشاره به پیگیری و رایزنی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان با مرکز ملی فرش ایران و همچنین حمایت معاونت اشتغال روستایی ریاست جمهوری افزود: امکان پوشش حداکثری قالیبافان در صندوق بیمه کشاورزان، روستاییان و عشایر در راستای حمایت از تولیدکنندگان فرش دستباف فراهم شده است.

وی اظهار داشت: قالیبافانی که کارت قالیبافی دارند و یا دارای گواهینامه مهارت از سوی فنی و حرفه ای هستند، مشمول این بیمه رایگان شده‌اند.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان گفت: تمامی کسانی که در حرفه قالیبافی و مشاغل مربوط به آن در شهرهای این استان مشغول به کارند نیز مشمول این بیمه می‌شوند.

وی عنوان کرد: با وجود ۴۰ هزار هنرمند فرش باف واجد شرایط بیمه در استان کرمان اکنون تنها ۱۸ هزار نفر از این افراد بیمه شده‌اند و بیمه قالیبافان پس از اتمام مهلت تعیین شده به هیچ عنوان تمدید نمی‌شود.

ثبت‌نام بیمه قالی‌بافی در کرمان ۲ هفته تمدید شد

حسینی‌نژاد با اشاره به بیمه بافندگان فرش دستباف افزود: فرش دستباف کرمان قدمت زیادی دارد و این استان قطب تولید فرش دستباف کشور محسوب می‌شود و شهرت جهانی دارد و کرمان یکی از استان‌های سرآمد و مطرح در حوزه فرش است.

وی تصریح کرد: ثبت‌نام بیمه بافندگان فرش دستباف با پیگیری‌های این سازمان به مدت ۲ هفته دیگر تمدید شد و نام نویسی و ثبت برای قالیبافان زحمتکش استان با حق بیمه رایگان در سال نخست انجام می‌شود.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان گفت: متقاضیان می‌توانند در ساعات اداری به ساختمان شهید ایرانمنش سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان واقع دربزرگراه امام و یا ادارات صمت شهرستان مربوطه خود مراجعه و نام‌نویسی کنند.

ایرنا

برچسب ها:

بیمه قالیبافان ،کرمان