کشف انبار لوازم خانگی احتکاری در رشت

1399/08/28

کشف انبار لوازم خانگی احتکاری در رشت
معاون نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان از کشف انباری احتکاری از لوازم خانگی در رشت توسط بازرسان این سازمان خبر داد و گفت: پرونده این متخلف به ارزش بیش از یک میلیارد تومان برای رسیدگی به تعزیرات ارسال شد.
به گزارش دنیای لوازم خانگی، معاون نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان از کشف انباری احتکاری از لوازم خانگی در رشت توسط بازرسان این سازمان خبر داد و گفت: پرونده این متخلف به ارزش بیش از یک میلیارد تومان برای رسیدگی به تعزیرات ارسال شد.

مهدی نقدی اظهار داشت: این انبار مربوط به فردی و دارای لوازم خانگی احتکار شده همچون کولر، آبگرمکن و پکیج به ارزش بیش از یک میلیارد تومان بود.

وی تصریح کرد: انبارداران محصولات مختلف توجه داشته باشند که موظفندتا موجودی انبار خود را در سامانه جامع انبارها ثبت کنند و پس از فروش با صدور حواله، میزان موجودی جدید را با احتساب کم شدن به واسطه فروش ثبت جدید کنند.

وی با تاکید بر ضرورت ثبت موجودی جدید پس از فروش ادامه داد: اگر موجودی انبار پس از مدتی ثابت بماند و هیچ کسری اتفاق نیفتد، کالاهای آن انبار پس از مدتی جزو احتکار محسوب می شود.

معاون نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان از شهروندان خواست تا در صورت مشاهده هر گونه تخلف اقتصادی، با تماس به سامانه ۱۲۴ سازمان صنعت، معدن و تجارت اطلاع دهند.

گیلان دارای بیش از ۱۱۰ هزار واحد صنفی است.

ایرنا

برچسب ها:

لوازم خانگی ،احتکار ،رشت