ادامه حضور برند‌های خارجی قاچاق در بازار لوازم خانگی

1399/09/04

ادامه حضور برند‌های خارجی قاچاق در بازار لوازم خانگی
سخنگوی انجمن تولیدکنندگان لوازم خانگی گفت: در حالیکه از دو سال گذشته دولت واردات کالا‌های خارجی را ممنوع اعلام کرد، اما بازار نشان از جولان برند‌های خارجی قاچاق می‌دهد.
به گزارش دنیای لوازم خانگی، حمیدرضا غزنوی افزود: از ابتدای سال 97 دولت واردات کالا‌های خارجی را ممنوع اعلام کرد ضمن اینکه یک سال پس از آن (ابتدای سال 98) برند‌های خارجی نیز به بهانه‌ی تحریم، ایران را ترک کردند، اما متاسفانه در خبر‌ها شنیدیم که 424 کانتینر لوازم خانگی با رای دیوان عدالت اداری وارد کشور شده است.

وی گفت: در حال حاضر خبر ورود 424 کانتینر لوازم خانگی، رسانه‌ای شده البته در دو سالی که ورود این برند‌ها ممنوع اعلام شده بود هم این برند‌ها وارد بازار می‌شدند.

غزنونی اضافه کرد: معلوم نیست چه دست‌هایی پشت پرده بوده که توانسته از دیوان عدالت اداری رای بگیرد همچنین دست‌های پشت پرده ایی بوده که توانسته ارز مورد نیاز را از بانک مرکزی تامین کند ضمن اینکه وزارت صنعت هم ثبت سفارش این برند‌ها را انجام داده و کسی هم به این مسئله اعتراضی نکرده است.

سخنگوی انجمن تولیدکنندگان لوازم خانگی در پایان گفت: خروج این برند‌ها از کشور به بهانه تحریم، باعث افزایش به یکباره قیمت‌ها شد و برای مردم مشکلات فراوانی را ایجاد کرد.

آریا

برچسب ها:

لوازم خانگی