کشف لوازم خانگی احتکاری در شیراز

1399/09/04

کشف لوازم خانگی احتکاری در شیراز
مدیر کل تعزیرات حکومتی استان فارس از کشف احتکار ۴۱ میلیارد ریالی توسط سازمان اطلاعات سپاه فجر فارس خبر داد.
به گزارش دنیای لوازم خانگی، غلامرضا سالاری ضمن اشاره به کشف انباری در شهرک صنعتی شیراز توسط سازمان اطلاعات سپاه فجر فارس اظهار داشت: انباری که در سامانه جامع انبارها ثبت نشده و همچنین موجودی‌ کالاهایش را به سازمان صنعت، معدن و تجارت اعلام نکرده بود، توسط سازمان اطلاعات سپاه کشف شد.

وی با تاکید بر لزوم ثبت‌ کالاهای ورودی و خروجی هر انبار در سامانه جامع انبارها، افزود: همه انبارها ملزم به ثبت ورود و خروج کالا در سامانه جامع انبارها هستند، همچنین موجودی انبار نیز باید به طور مرتب و بر اساس زمانبندی اعلام شده توسط سازمان صمت توسط فروشندگان خُرد و کلان اعلام شود.

مدیرکل تعزیرات حکومتی فارس با اشاره به اینکه نگهداری هرگونه کالایی که موجودی آن به سازمان صمت اعلام نشده باشد، نمونه بارز احتکار به قصد گران‌فروشی است، گفت: به لحاظ اینکه انبار در سامانه ثبت نشده و موجودی آن از نظر قانون پنهان مانده بود، احتکار محرز شده و تخلف ثبت شد.

سالاری ارزش کالاهای موجود در این انبار را بالغ بر ۴۱ میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: در این انبار ۷۳۱ دستگاه یخچال فریزر، ۹۷ دستگاه لباسشویی، ۹۷ دستگاه تلویزیون، ۶ دستگاه اجاق گاز و ۳۹۴ دستگاه جارو برقی احتکار شده بود.

فارس

برچسب ها:

لوازم خانگی ،احتکار ،شیراز