ممانعت از ترخیص لوازم خانگی بوش با هدف حمایت از تولید ملی

1399/09/05

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان عنوان کرد:
ممانعت از ترخیص لوازم خانگی بوش با هدف حمایت از تولید ملی
رئیس کل دادگستری استان هرمزگان از اقدام به موقع دستگاه قضایی در ممانعت از ترخیص محموله ۴۰۰ کانتینری لوازم خانگی خارجی با هدف حمایت از تولید ملی خبر داد.
به گزارش اخبار ساختمان، علی صالحی اعلام کرد: بنا بر گزارش گمرک و سازمان اطلاعات سپاه، شرکتی که واردکننده لوازم خانگی یکی از برند‌های معروف کشور آلمان بود، محموله ۴۰۰ کانتینری لوازم خانگی این شرکت را وارد گمرک شهید رجایی بندرعباس کرده ‌که دستگاه قضایی با توجه به نوع اظهارکالا و قرارگیری آن در گروه چهار و دلایل موجود بر ممنوعیت واردات این محصولات صنعتی خانگی، از ترخیص آن‌ها جلوگیری کرده است.

وی افزود: با توجه به گزارشات واصله از سازمان اطلاعات سپاه هرمزگان و گمرک، به دستور مقام قضایی از واردات این حجم زیاد از کالا‌های خارجی که دارای تولیدات مشابه در داخل کشور هستند با هدف حمایت از تولید و صنایع ملی و همچنین ایجاد فرصت اشتغال برای متخصصین و کارگران ایرانی، ممانعت به عمل آمده است.

صالحی خاطرنشان کرد: به دلیل آسیبی که تبعات ناشی از ترخیص این حجم زیاد از کالا‌های خارجی بر پیکره تولید و صنایع ملی وارد می‌کرد، با ورود به موقع دستگاه قضایی از واردات لوازم خانگی جلوگیری شد و حتی یک کانتینر از این کالا‌ها نیز وارد کشور نشده است.

رئیس‌کل دادگستری استان هرمزگان ارزش این کالا‌ها را با توجه به گزارش مسئولان گمرک استان در مجموع 20 فقره اظهارنامه به ارزش 12 میلیون یورو عنوان کرد.

تسنیم

برچسب ها:

واردات ،لوازم خانگی ،بوش