تاخیر در تعطیلی کارخانه LCD سامسونگ

1399/09/11

تاخیر در تعطیلی کارخانه LCD سامسونگ
تعطیلی کارخانه LCD سامسونگ تا مارس 2021 به تاخیر افتاد و این شرکت قصد دارد فعالیت خود را تا پایان سال جاری ادامه دهد و برنامه تعطیلی تجارت ال سی دی را به زمان دیگری موکول کند.
به گزارش دنیای لوازم خانگی، از دلایل تاخیر در تعطیلی کارخانه تولید پنل های ال سی دی سامسونگ می توان به افزایش تقاضا برای صفحه نمایش های ال سی دی اشاره کرد. شرکت سامسونگ قصد داشت کارخانه تولید صفحه نمایش های ال سی دی خود را تعطیل کند ولی با توجه به افزایش تقاضا تعطیلی کارخانه را به سه ماه آینده موکول کرد.

غول فناوری کره جنوبی به کلیه شرکت های مرتبط در مورد تغییر برنامه خود خبر داده و اعلام کرده که سامسونگ کارخانه سوژو خود در چین را تعطیل نکرده و به تولید پنل های ال سی دی ادامه می دهد.

البته گفتنی است که این شرکت قبلا با CSOT (فناوری نوری الکترونیکی چین استار) برای فروش کارخانه سوژو خود معامله ای انجام داده بود و ظاهرا برخی تجهیزات کارخانه را به یک شرکت چینی دیگر فروخته است.

همچنین این شرکت در حال مذاکره با دو شرکت چینی دیگر برای فروش تجهیزات باقی مانده است و امیدوار بوده که تا فوریه 2021 به توافق برسد و تولید پنل های ال سی دی را تا ماه مارس متوقف کند.

سامسونگ از اوایل دهه 1990 پنل LCD تولید می کند اما تصمیم گرفته بود تولید را متوقف کند و پنل های OLED که در سال های اخیر به محبوبیت و تقاضای بیشتری رسیده اند را جایگزین کند.

ال کا ایران

برچسب ها:

سامسونگ ،پنل LCD