افتتاح خطوط تولیدلوازم خانگی از سال آینده

1399/11/27

رئیس سازمان اتکای وزارت دفاع خبر داد:
افتتاح خطوط تولیدلوازم خانگی از سال آینده
رئیس سازمان اتکای وزارت دفاع گفت: ما برای دوره تحول سازمان اتکا، ٣٢ پروژه را تعریف کرده و در حال اجرای آن‌ها هستیم، ادامه داد: در تلاش هستیم تا با اجرای این پروژه‌ها بستر و زمینه تحول را در این سازمان مهیا کنیم.
به گزارش دنیای لوازم خانگی، بنا به اعلام روابط عمومی وزارت دفاع، سردار حشمتی پور در مراسم افتتاح پروژه‌های توسعه‌ای این سازمان با اشاره به اینکه سازمان اتکا در چندین سال گذشته پیشرفت‌های خوبی داشته است، اظهار کرد: امروز در سازمان اتکا در یک نقطه عطف قرار داریم، چرا که فضای جدیدی برای این سازمان ایجاد شده است که مسیر آینده سازمان را دچار دگرگونی‌هایی خواهد کرد.

وی ادامه داد: سازمان اتکا به عنوان یک سازمان محوری در حوزه تامین امنیت غذایی نیرو‌های مسلح ماموریت جدیدی پیدا کرده است. در حوزه اقتصادی نیرو‌های مسلح هم با تصویب سند تحول اقتصادی از سوی فرمانده کل قوا فضای جدیدی گشوده شده است. در این سند برای سازمان اتکا نقش پررنگی تعریف شده است. ٢٠ عرصه اقتصادی در ستاد کل نیرو‌های مسلح برای سازمان اتکا تصویب شده که بایستی در این حوزه‌ها نقش محوری و پررنگی ایفا کند، لذا این عرصه هم باید با جدیت دنبال شود.

حشمتی‌پور افزود: تامین اقلام آمادی نیرو‌های مسلح هم از سال گذشته با تأکید امیر حاتمی وزیر دفاع به سازمان اتکا واگذار شده که در این عرصه هم فعالیت‌های خوبی صورت گرفته است. سازمان اتکا توانست تا با ایفای نقش پر رنگ در این زمینه اعتماد فرماندهان نیرو‌های مسلح را جلب کند و برای سال آینده هم فعالیت‌های مهم تری را انجام خواهد داد.

وی با بیان اینکه ما برای دوره تحول سازمان اتکا ٣٢ پروژه را تعریف کرده و در حال اجرای آن‌ها هستیم، ادامه داد: در تلاش هستیم تا با اجرای این پروژه‌ها بستر و زمینه تحول را در این سازمان مهیا کنیم.

سردار حشمتی پور با اشاره به تفاهم نامه اخیر وزارت دفاع و وزارت جهاد کشاورزی اظهار کرد: عمده محور‌های این توافق نامه به سازمان اتکا واگذار شده و فرصت بسیار مغتنمی است که بتوانیم ظرفیت‌های ملی و بخش خصوصی را برای اجرای ماموریت‌ها در حوزه کشوری و نیرو‌های مسلح استفاده کنیم تا بتوانیم نقش و ماموریت خود را به خوبی انجام دهیم.

وی ادامه داد: ما برای خانواده نیرو‌های مسلح تخفیف‌های ویژه‌ای را هم در نظر گرفته ایم که بیشترین تمرکز این حوزه در بخش تامین کالا‌های اساسی است.

رئیس سازمان اتکا گفت: ما در حوزه دام‌پروری نیز کار‌های بسیار خوبی را انجام داده ایم و در تلاش هستیم تا با همکاری وزارت جهاد کشاورزی نیاز کشور به مرغ را تامین کنیم. در حوزه کشاورزی نیز سطح زیر کشتِ باغاتِ متعلق به نیرو‌های مسلح را گسترش داده ایم. این میزان از ٢ هزار هکتار به سه هزار و ۴٠٠ هکتار گسترش پیدا کرده است.

وی ادامه داد: در حوزه آبیاری نیز فعالیت‌های خوبی انجام شده و به دنبال استفاده از آبیاری نوین برای توسعه سطح زیر کشت هستیم. کشت دِیم و گیاهان دارویی از دیگر حوزه‌های مهمی است که اقدامات خوبی در آن صورت گرفته است.

سردار حشمتی پور با اشاره به فعالیت‌های سازمان اتکا در حوزه شیلات نیز یادآور شد: ما در این حوزه نیز کار پرورش ماهی در قفس را آغاز کرده ایم و افزایش تولید کنسرو ماهی در قائمشهر و چابهار را کلید زده ایم تا بتوانیم انتظارات نیرو‌های مسلح را پیش ببریم؛ امروز هم پروژه پرورش ماهی در سد سیمره را آغاز کردیم.

وی ادامه داد: نان صنعتی از دیگر موضوعات مورد نیاز نیرو‌های مسلح بود که دوستان کار را به خوبی پیش برده‌اند و تا دو هفته دیگر این کارخانه نیز افتتاح خواهد شد. تامین ماکارونی هم دیگر کارخانه‌ای است که برای تامین نیاز خانواده نیرو‌های مسلح باید در اختیار داشته باشیم.

رئیس سازمان اتکا حوزه تامین روغن را از دیگر بخش‌های مورد توجه نیرو‌های مسلح دانست و اظهار کرد: نوسازی صنایع روغن را در سال ١۴٠٠ آغاز می‌کنیم تا بخشی از این صنایع را به مجموعه فخر ایران منتقل کنیم و شهرک صنایع غذایی اتکا را برای آینده نیرو‌های مسلح در اختیار داشته باشیم.

وی ادامه داد: در اردیبهشت ماه دو یا سه خط تولید لوازم خانگی را هم افتتاح خواهیم کرد. برای تولید ماشین‌های لباسشویی و ظرفشویی سرمایه گذاری کرده ایم و کار‌های طراحی خط و سفارش گذاری انجام شده و در اواخر اردیبهشت یا اوایل خرداد ماه خط تولید این لوازم را خواهیم داشت. خط تولید جاروبرقی و کولر گازی نیز در سال آینده راه اندازی می‌شود.

میزان