داخلی‌سازی برای افزایش تولید لوازم خانگی

1399/12/02

داخلی‌سازی برای افزایش تولید لوازم خانگی
سید علیرضا موسوی مجد "مدیرعامل شرکت سام الکترونیک" معتقد است در زمینه تولید مشکلی وجود ندارد و خطوط تولید شرکت سام فعال است، به گفته وی این برند با قدرت در حال تولید تلویزیون است که پیش از این با برند سام به بازار عرضه شده است.
به گزارش دنیای لوازم خانگی، پس از آغاز تحریم‌ها، بسیاری از برندهای مطرح که سال های زیادی در بخش لوازم خانگی کشور حضور داشتند و محصولات آنها بخش زیادی از بازار را به تسخیر خود در آورده بودند با نخستین هشدار آمریکا بازار ایران را ترک کردند.

پس از ترک بازار ایران توسط برندهای خارجی، بازار لوازم خانگی به دلیل جو بوجود آمده حاصل از خروج برندها دچار آشفتگی شد.

یکی از دلایل مهم آشفتگی بازار به دلیل خروج دو برند معروف کره ای حاضر در کشور بود که بخش زیادی از نیاز کشور در بخش لوازم خانگی را تامین می کردند.

در حالی که خلا وجود کالاهای خارجی که به صورت رسمی وارد کشور می شدند حس می شد در حرکتی قابل تحسین دو برند جدید در صنعت لوازم خانگی پا به عرصه گذاشتند تا بتوانند بخشی از کمبود کالا در بازار را جبران کنند.

این دو شرکت که تا پیش از این به عنوان شرکای برندهای کره ای فعالیت می کردند پس از خروج این دوبرند تصمیم گرفتند با استفاده از توان و پتانسیل داخلی کشور در جهت بومی‌سازی صنعت لوازم خانگی قدم برداشته و به طور مستقیم و تحت برند ایرانی وارد حوزه تولید شوند.

اعلام آمادگی این دو شرکت برای ورود به این عرصه هم از سوی مسئولان و هم از سوی مردم با استقبال مواجه شد.

بررسی عملکرد یکی از دو برند ایرانی که پس از خروج برندهای کره ای اقدام به تولید کالا کردند نشان می دهد این برند پر سابقه با هدف جلب رضایت مشتریان ومحصولات جایگزین را با عمق ساخت داخل به زودی روانه بازار خواهد کرد.

شرکت سام الکترونیک که سال های متمادی شریک تجاری، شرکت کره ای سامسونگ در ایران بود پس از خروج این برند تصمیم به تولید لوازم خانگی با برند ایرانی ”سام” گرفت.

بازار و فروشگاه های متعدد لوازم خانگی که سال ها محصولات سام الکترونیک را با برند کره ای عرضه می کردند اکنون خود را مهیا می کنند تا محصولات جایگزین و البته با کیفیت برند سام را به چرخه توزیع برسانند.

طبق برنامه ریزی های صورت گرفته از سوی شرکت سام الکترونیک تا پایان سال محصولات متنوع این مجموعه در دسترس علاقمندان و مشتریان قرار خواهد گرفت.

سید علیرضا موسوی مجد “مدیرعامل شرکت سام الکترونیک” در این باره ظهار کرد: خطوط تولید شرکت سام فعال است، در تولید تلویزیون با قدرت در حال تولید است و با برند سام به بازار عرضه شده است.

مدیرعامل شرکت سام الکترونیک افزود: در زمینه تولید یخچال و سایر لوازم خانگی هم اقدامات خوب و موثری انجام شده که طی روزهای آینده تولید آنها اغاز می شود.

وی در پاسخ به این سئوال که چرا به جز تلویزیون و مانیتور سایر محصولات این شرکت به بازار عرضه نمی شود، گفت: یخچال و تلویزیون به بازار عرضه می‌شود اما در حوزه داخلی‌سازی در حال اقدامات مناسبی در این بخش هستیم که افزایش تولید داشته باشیم.

موسوی مجد درباره برنامه های آینده شرکت، تاکید کرد: در آینده نه چندان دور افزایش میزان تولید در دستور کار شرکت قرار دارد.

مدیرعامل شرکت سام الکترونیک تصریح کرد: در زمینه تولید مشکلی وجود ندارد و همه نیازها تامین شده و طی روزهای آینده شاهد افزایش تولید مناسبی خواهد بود.

تصلا پرس