همکاری سامسونگ و TCL افزایش می یابد

1399/12/23

همکاری سامسونگ و TCL افزایش می یابد
به لطف پیشرفت در فن آوری مربوط به مجموعه های تلویزیونی، تقاضا برای تلویزیون های هوشمند هر ساله در حال افزایش است و یکی از بزرگترین تولیدکنندگان آن غول کره جنوبی سامسونگ است که بازار لوازم خانگی را رهبری می کند و همچنین گفته می شود سامسونگ پنل LCD بیشتری از TCL می‌خرد.
به گزارش دنیای لوازم خانگی، یک مقام مسئول کمپانی تی سی ال ادعا می کند که سامسونگ در پنج سال گذشته بیش از 20 درصد از بازار تلویزیون های هوشمند را در اختیار دارد و این موضوع به نوبه خود به شرکت تی سی ال کمک می کند زیرا این کمپانی بیش از 15 درصد از صفحه نمایش های بزرگ سامسونگ را فراهم می کند و سامسونگ را به دومین مشتری بزرگ خود تبدیل کرده است.

تی سی ال در ماه آگوست سال گذشته 60 درصد از سهام شرکت سامسونگ را در شهر شوژو خرید که مالکیت آن به کارخانه CSOT می‌رسد و 100 درصد از سهام شرکت سامسونگ دیسپلی را به ارزش 1.8 میلیارد دلار خریداری کرد.

سامسونگ دیسپلی به عنوان بخشی از این معامله حدود 739 میلیون دلار در کمپانی تی سی ال سرمایه گذاری کرد تا با 12.3 درصد از سهم آن ها دومین سهامدار بزرگ شرکت چینی باشد.

با خرید واحدهای سامسونگ، این شرکت قصد دارد به بزرگترین فروشنده پانل تلویزیون LCD تبدیل شود و همچنین سبد محصولات خود را گسترش دهد. در سال گذشته تی سی ال دومین سازنده بزرگ صفحه نمایش LCD برای تلویزیون های در سطح جهان بود و گروه فناوری BOE چین مقام اول را داشت.

غول کره جنوبی سامسونگ با فروش واحدهای تولیدی ال سی دی نمایشگرهای خود به تی سی ال، سرعت بخشیدن به خروج از بخش LCD را افزایش داد زیرا این شرکت تمرکز خود را به سمت LED و سایر انواع نمایشگرهای جدید سوق داده است.

ال کا ایران

برچسب ها:

سامسونگ ،TCL ،تلویزیون