کشف انواع کالای قاچاق در کرمانشاه

1400/01/15

در طرح نوروزی پلیس صورت گرفت:
کشف انواع کالای قاچاق در کرمانشاه
رییس پلیس امنیت اقتصادی استان کرمانشاه گفت: در طرح نوروزی پلیس (۲۸ اسفند تا ۱۴ فروردین) و با تلاش‌های انجام شده ۱۷ میلیارد و ۵۲۰ میلیون ریال انواع کالا و احشام قاچاق در سطح استان کشف شد.
به گزارش دنیای لوازم خانگی، سرهنگ «جلیل سلطانی» افزود: از جمله کشفیات قاچاق صورت گرفته می‌توان به توقیف ۲۱۸ راس دام سبک و سنگین، ۷۷۲ عدد انواع لوازم خانگی و آشپزخانه و هشت هزار و ۴۴۰ نخ سیگار اشاره کرد.

وی ادامه داد: کشف هفت هزار و ۵۱۵ کیلوگرم انواع مواد خوراکی شامل روغن، مرغ، تخم مرغ و شکر، ۲۳۰ کیلوگرم چای، ۱۲ هزار و ۸۹۰ کیلوگرم زغال و ۱۳۲ متر پارچه قاچاق از دیگر اقدامات صورت گرفته بوده ماموران پلیس امنیت اقتصادی بوده است.

سرهنگ سلطانی تصریح کرد: از دیگر اقدامات صورت گرفته ماموران پلیس امنیت اقتصادی می توان به کشف ۲۰ تن کودشیمایی، ۱۷ هزار لیتر سوخت، چهار هزار و ۸۵۰ عدد انواع ماسک و دارو، ۱۴ حلقه لاستیک خودروی سنگین و یک دستگاه موتورسیکلت اشاره کرد.

رییس پلیس امنیت اقتصادی استان کرمانشاه با اشاره به دستگیری بیش از ۵۰ قاچاقچی، یادآوری کرد: در همین راستا ۴۸ دستگاه خودروی متعلق به این افراد نیز توقیف و روانه پارکینگ شد.

وی کل پرونده های متشکله قاچاق در طرح نوروزی را ۴۸ مورد ذکر کرد و گفت: ۴۲ مورد آن مربوط به پرونده های با ارزش ریالی کمتر از یک میلیارد ریال و ۶ فقره نیز مربوط به پرونده های بین یک تا پنج میلیارد ریال بوده است.

ایرنا