واردات لوازم خانگی کره ای به ضرر تولید داخل است

1400/01/22

سخنگوی انجمن صنفی تولیدکنندگان لوازم خانگی مطرح کرد:
واردات لوازم خانگی کره ای به ضرر تولید داخل است
سخنگوی انجمن صنفی تولیدکنندگان لوازم خانگی اظهار کرد: در سال‌های اخیر ما در صنعت لوازم خانگی شاهد افزایش تولید بوده‌ایم و در حال حاضر احتیاجی به واردات این محصولات نداریم.
به گزارش دنیای لوازم خانگی، حمید رضا غزنوی گفت: برند‌های قوی ایجاد شده در کشور باعث اشتغال جوانان در کشور شده، ایران در تولید لوازم خانگی خودکفا شده و هیچ دلیلی برای واردات نیست.

او افزود: نیاز بازار و حتی بیشتر از آن در صنایع داخل تولید شده است، اما نگرانی در این مسئله است که سرمایه گذاری‌های زیادی در این یکی دو سال به خاطر تحریم در کشور ایجاد شده باشد.

به گفته سخنگوی انجمن صنفی تولیدکنندگان لوازم خانگی ما در تولید لوازم خانگی داخلی هویت پیدا کرده‌ایم و تنها نگرانی ما از این است که با ارتباط و گشایشی که با کشور کره خواهیم داشت، تولید داخلی لوازم خانگی ضرر ببیند.

غزنوی گفت: متاسفانه در هر حوزه‌ای که سرمایه گذاری کردیم در همان حوزه مجوز واردات صادر شده است.

او افزود: صنعت لوازم خانگی در تولید کالای نهایی کاملا خودکفا شده است پس احتیاجی به وارد کردن کالا به داخل کشور نیست، ولی برای استقبال از سرمایه گذاری خارجی بهتر است در حوزه‌های دیگر اقدام کنیم. ایران در صنعت لوازم خانگی در مواد اولیه هیچ مشکلی ندارد و علاوه بر این تولید صنایع لوازم خانگی زیاد شده است و شاهد افزایش تولید هستیم.

باشگاه خبرنگاران