210 فعال صنایع دستی اردبیل بیمه شدند

1400/01/22

یک مقام مسوول در اردبیل مطرح کرد:
210 فعال صنایع دستی اردبیل بیمه شدند
معاون صنایع دستی اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل گفت: ۲۱۰ نفر از صنعتگران و تولیدکنندگان صنایع‌ دستی این استان در یک سال گذشته زیر پوشش بیمه قرار گرفتند.
به گزارش دنیای لوازم خانگی، ناصر محمودی در این زمینه بیان کرد: بهره‌مندی صنعتگران از بیمه می‌تواند زمینه را برای تقویت تولیدات آنها فراهم آورد که در همین راستا برخورداری صنعتگران و تولیدکنندگان صنایع‌دستی از بیمه به عنوان مهمترین اولویت‌ها در راستای حمایت از فعالان در این حوزه امسال نیز به جد پیگیری می‌شود.

وی افزود: برپایی بازارچه صنایع‌دستی از دیگر راهکارها در راستای توسعه فروش و بازاریابی برای فعالان این بخش است که با هدف تحقق این مهم، در سال گذشته بازارچه دایمی عرضه و فروش محصولات صنایع دستی در محل بقعه شیخ حیدر مشگین‌شهر برپا شد.

معاون صنایع دستی اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل با اشاره به اهمیت نمایشگاه‌های صنایع دستی یادآور شد: ساختمان نمایشگاه دائمی صنایع‌دستی در شهرهای نمین، عنبران و خلخال با همکاری و مشارکت بخش خصوصی در سال گذشته راه‌اندازی شد.

وی اضافه کرد: در کنار این اقدام‌ها، ضمن رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی، دوره‌های گوناگون آموزشی برای علاقه‌مندان در رشته‌های مختلف صنایع‌دستی در استان اردبیل برگزار شد.

۲۹۹ رشته صنایع دستی در ایران شناسایی شده است که سهم استان اردبیل از آن به بیش از ۶۰ مورد می‌رسد و در حال حاضر نزدیک به ۳۰ هزار صنعتگر در این حوزه فعال هستند.

ایرنا

برچسب ها:

صنایع دستی ،بیمه