کشف انبار لوازم خانگی قاچاق در البرز

1400/01/23

کشف انبار لوازم خانگی قاچاق در البرز
فرمانده انتظامی استان از شناسایی انبار لوازم خانگی و کشف تعداد زیادی لوازم خانگی قاچاق به ارزش پنج میلیارد ریال در شهر کرج خبر داد و گفت: مالک انبار نیز برای ادامه تحقیقات تحویل مراجع قضائی شد.
به گزارش دنیای لوازم خانگی، عباسعلی محمدیان، فرمانده انتظامی استان البرز، در جمع خبرنگاران، گفت: در راستای سرکشی و کنترل انبارهای نگهداری کالا، ماموران اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس امنیت اقتصادی استان البرز، موفق به شناسایی یک انبار دپو لوازم خانگی قاچاق در یکی از مناطق کرج شدند.

فرمانده انتظامی استان البرز افزود: ماموران پلیس به همراه بازرسان سازمان صمت به محل انبار اعزام و در بررسی سوابق آن محرز شد که انبار و همچنین ورود و خروج کالاهای موجود نیز در سامانه ثبت نشده که با دستور اداره کل تعزیرات حکومتی استان البرز، محل مذکور پلمب و مالک انبار نیز برای ادامه تحقیقات تحویل مراجع قضائی شد.

این مقام مسؤول اظهار کرد: در بازدید از این انبار ۱۹۰ دستگاه لوازم خانگی قاچاق شامل: جارو برقی، پلوپز، آبمیوه گیری و ... کشف شد.

محمدیان با بیان اینکه ارزش تقریبی کالاهای کشف شده بر اساس نظر کارشناسان پنج میلیارد ریال برآورد شده است، گفت: قاچاق کالا با عنوان یک بار معنایی منفی برای فعالیت‌های اقتصادی، به شمار آمده و نرخ بیکاری را افزایش می دهد، بنابراین برای مقابله با این پدیده نیروی انتظامی با تمام قدرت و با همکاری سایر دستگاه‌ها مبارزه جدی و قاطعانه ای با کالای قاچاق دارد و در این راه با جد با قاچاقچیان کالا برخورد می‌کند.

فارس